LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Tarih Belli Oldu mu?

Liseye Geçiş Sınavı olarak geçen "LGS " sınav sonuçlarının açıklanası için gün sayılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından o gün açıklandı.

LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Tarih Belli Oldu mu?

Liseye Geçiş Sınavı olarak geçen "LGS " sınav sonuçlarının açıklanası için gün sayılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından o gün açıklandı.

LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Tarih Belli Oldu mu?
08 Haziran 2019 - 20:04

               LGS sınavının sonuçları,öğrenciler tarafından merakla bekleniyor. Liseye Geçiş Sınavı olarak büyük bir öneme sahip olan sınav,aileleri de heyecanda bıraktı. Orta okulu bitirerek, önümüzdeki eğitim yılında Liseye devam edecek olan adaylar,sınavın sonuçlarını merakla beklemeye başladılar. MEB tarafından, LGS sınavına yönelik açıklama biraz gecikmeli olsada geldi. İlk olarak, sınavların cevap anahtarları yayınlanmıştı. Şimdi ise sınavın sonuçlarının açıklanmasına yönelik güzel bir bilgi geldi.
                                   LGS Sonuçları O Tarihte Açıklanıyor
LGS sınavına girererek,gelecek Eğitim-Öğretim hayatında Lisede devam edecek olan adaylar,şimdi sınavdan yeterli puanı alıp almadıklarını merak etmeye başladılar.Milli Eğitim Bakanlığı, LGS sınav sonuçlarının " 24 Haziran " tarihimde açıklanacağını belirtti. Adaylar, bu açıklama sonrasında artık 24 Haziran gününün gelmesini bekleyecekler. 2019 LGS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından,adaylar kendilerine göre olacak olan Liseleri tercih etmek için arayışa girecekler. Liselerin puan türleride, MEB tarafından lise türlerine göre belirlenerek,tercih etmeleri için öğrencilere sunulacak.
                                      24 Haziranda Sonuçlara Bakılabilincek


LGS sınav sonuçları için " 24 Haziran " tarihi belirlendi. Adaylar bu tarihte sınavlarının sonuçlarına bakabilecekler. Milli Eğitim Bakanlığının sitesinden yayınlanacak olan sonuçları, anında takip edebilirsiniz. Sonuçların ardından ise, belirlenen takvimle beraber liseler için tercihler yapılacak. Bu tercihlerle beraber, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı için okullar belli olacak. MEB tarafından, liselerin kendi içerisindeki türlerine göre puanlarda belirlenerek,öğrencilerin hayallerindeki mesleklere giden yolda en doğru adımı atmaları için zemin hazırlanacak. 
                                      2019 LGS Sınav Sonuçları ve Tercih İşlemleri
2019 LGS sınavının sonuçları açıklandıktan sonra, öğrenciler bu sefer Lise tercihlerini yapabilmek için tablonun açıklanmasını bekleyecekler. MEB, LGS sınavlarından sonra liselere göre ortak dağılımlarla beraber, her okulun kendi mesleki yapısına uygun olan puanlama sistemini uygulayacak. Öğrenciler ise, hayal ettikleri, ilerleyen yıllarda yapmak istedikleri mesleklere uygun olarak liseye girebilmek için tercih yapacaklar. 24 Haziran gününden sonra, bu sefer tercih takvimi ve sonrasında kayıt zamanları belirlenerek,Milli Eğitim Bakanlığının resmi sitesinden öğrencilere detaylı bilgi verilmiş olunacak. YORUMLAR

  • 0 Yorum