Reklam
Reklam

Kızılay Menemen'in dört bir yanında hayırlara devam ediyor

Türk Kızılay'ı Menemen Şubesi ilçe genelinde vatandaşlara iftar öncesi pide dağıttı

Kızılay Menemen'in dört bir yanında hayırlara devam ediyor
18 Nisan 2021 - 20:40 - Güncelleme: 18 Nisan 2021 - 22:04

Kızılay Menemen'in dört bir yanında hayırlara devam ediyor

Türk Kızılay'ı Menemen Şubesi her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara iftarlık ve ramazan pidesi dağıtımı yapmaya devam etti.

İlçe genelinde ihtiyacı olan aileler belirlenerek mahalle mahalle her gün 3100 kişiye iftarlık dağıtımı yapan Türk Kızılay'ı Menemen Şubesi, Menemen Belediyesinin katkılarıyla Ramazan ayı boyunca toplamda 93.000 kişiye ulaşacak. 

Kemal Atatürk, Cumhuriyet, Gazi, Ulus, Hasanlar, Yanık, Doğa, Buruncuk,
Fatih, Yıldırım, Hatundere...Kızılay'ın Menemen Şubesinin İftarlık pide dağıtımı bu yılda devam ediyor.
İlçemizin köyleri dahil olmak üzere tüm mahallelerinde kendi öz kaynaklarıyla iftar öncesi ramazan pidesi dağıtımı gerçekleştiren Kızılay'ı mahallelerinde gören vatandaşlar yüzleri gülümsetiyor.Kan bağışı sandı 'Kanım vatana feda' dedi
Koyundere mahallesinde ramazan pidesi dağıtımı esnasında Kızılay’ı gören yaşlı adam, kimliğini hazırlayarak koşarak kan vermeye geldi. "Kanım vatana feda olsun alın kanımı" sözleriyle Kızılay yetkililerine yaklaşan 73 yaşındaki Selahattin Ayar, yüzleri gülümsetirken duygulandırmayı da başardı. Kızılay yetkililerini kan bağışı için geldiklerini düşerek koşup geldikten sonra kimliğini uzatıp, " Alın kanımı, benim kanım vatana feda olsun. Siz buraya kadar gelmişsiniz benim kanımı da almadan gitmeyin. Şu an için kan alıyoruz deyin, imza veriyorum 1 damla kanımı bırakmayın bu vatan için alın. Fakat hiçbir zaman vatan hainlere, vatana kurşun sıkanlara mermi vermeyelim, fırsat vermeyelim" dedi. Kızılay yetkilileri, kan almaya değil Ramazan pidesi dağıtmaya geldiklerini söylemesiyle durumun farkına vardı. İkram edilen pideyi ihtiyaç sahipleri alsın Allah'a emanet olun sözleriyle uzaklaşan Selahattin Ayar hem gülümsetti hem de duygulandırdı.
 
 
Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum