Reklam
Reklam

Kılıçdaroğlu'ndan 'Menemen' mesajı: Deniz Karakurt'a ne dedi, Aksoy için neler söyledi?

Menemen Belediyesi Başkan Vekili Karakurt ile kısa bir görüşme gerçekleştiren Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun, “Başarılar diliyorum. Sizin yanınızdayım ve size destek olacağım” dediği öğrenildi. Öte yandan CHP Lideri Medyascope'a yaptığı açıklamada da tutuklanan Aksoy ekseninde de önemli mesajlar verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan 'Menemen' mesajı: Deniz Karakurt'a ne dedi, Aksoy için neler söyledi?
11 Aralık 2020 - 01:10 - Güncelleme: 11 Aralık 2020 - 01:14

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir programı sırasında Menemen Belediyesi Başkan Vekili Deniz Karakurt ile kısa bir görüşme yaptığı öğrenildi.

İkilinin Bayraklı’da gerçekleşen apartman görevlileri buluşmasında bir araya geldiği aktarıldı. Menemen Belediyesi meclisinde Karakurt’un başkan vekili seçilmesini olumlu karşıladığı belirtilen CHP Lideri’nin önemli mesajlar verdiği ifade edildi.

Kılıçdaroğlu’nun Karakurt’a, “Başarılar diliyorum. Sizin yanınızdayım ve size destek olacağım” dediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun ilerleyen süreçte, programlarında boşluk bulduğu takdirde Menemen Belediyesi’ne de bir ziyaret yapacağı aktarıldı. 

MENEMEN'DE YAŞANDI, HEMEN DİSİPLİNE VERDİK! 
Öte yandan CHP Lideri Medyascope yayınında da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, CHP Maltepe İlçe Yöneticisi U.K'nın 20 yaşında bir kızı taciz ettiği iddiasıyla tutuklanmasıyla ilgili soruya Menemen'deki operasyon kapsamında tutuklanan Başkan Serdar Aksoy'a karşı partinin operasyon öncesindeki tavrının altını çizerek mesaj verdi. 

CHP Maltepe İlçe Yöneticisi U.K'nın 20 yaşında bir kızı taciz ettiği iddiasıyla tutuklanmasıyla ilgili soruya Kılıçdaroğlu şu yanıtı verdi:

Gereği yapılıyor, bu ülkenin savcısı yok mu? Tutuklandı ve biz hemen partiden ihraç ettik. Bir olay çıkar ve parti ilkeleriyle çelişirse o kişiyi partiden atarız. Benzer bir olay Menemen'de yaşandı, hemen disipline verdik.

Temel ahlaki prensipler konusunda gereğini derhal yaparız. Bizim içimizden bir kişi çıkıp bir taciz olayı dolayısıyla "bir seferden bir şey olmaz" demedi. Sabah gazetesine sormak isterim, sürekli manşetine taşıyor... Neden bu konuda sessiz kaldın?

Bunlar gündemi değiştirmek istiyorlar. Bu ülkede yüz binlerce çocuk yatağa aç giriyor. Devleti soyanlar, devletin gelirini hortumlayanlar bize ahlak dersi veremezler.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum