Reklam
Reklam

Kedi Eşyaları Setinde Dış Mekân Kedi Kovucu ve Islak Köpek Mamaları Burada

Kedi Eşyaları Setinde Dış Mekân Kedi Kovucu ve Islak Köpek Mamaları Burada

Kedi Eşyaları Setinde Dış Mekân Kedi Kovucu ve Islak Köpek Mamaları Burada
06 Şubat 2022 - 17:57
Kedi Eşyaları Setinde Dış Mekân Kedi Kovucu ve Islak Köpek Mamaları Burada
Kedi dostlarımızın özellikle sokakta ulaşmaması gereken yerler mevcut. Özellikle kedilerin sağlığına zarar verecek bu tür alanlardan onları uzak tutmak için kullanılan ürünlerin dikkatle seçilmesinin önemi büyük. Barınmaya daha çok ihtiyaç duydukları kış aylarında kedilerin bulabildikleri en sığınaklı yerler ulaşmaları onların soğuktan korunmasını sağlayan en önemli konulardan biri. Hayvan dostlarımızın her mevsim sığınma ve beslenmeye ihtiyaçlarının olduğunu unutmamak gerek

Kedilerin Sığınak Olarak Kullandıkları Tehlikeli Alanlar

Özellikle kış aylarında kediler sıcak buldukları için arabaların motorlarına saklanabiliyor. Bu nedenle arabaların çalıştırılmadan önce ön kısımlarına vurarak ses çıkartmak arabaya sığınmış bir kedinin hayatını kurtaran davranışlardan biri. Bunun dışında kedilerin zarar görebileceği dış mekanlar da mevcut.

Sokaktaki Dostlarımızın Tehlikeli Alanlara Girmesine Dikkat

Özellikle deterjan gibi kimyasal maddelerin bulunduğu veya sızdığı mekânlar kedilerin girmemesi gereken ancak sığındıkları alanlar arasında yer alıyor. Kedi kovucu dış mekan ürünleri kedilerin sağlığına zarar vermeyecek şekilde dizayn edilmiş ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Bu ürünün yine de dikkatli seçilmesi ve içeriğinin incelenmesi gerekiyor. Kedi kovucu ürünleri satın almadan önce içerdiği maddelere bakarak etken madde içermediğine dikkat edilmesi gerekiyor.

Kedilerin Konforunu Sağlayacak Eşyalar

Evde beslenen kediler konforuna düşkün hayvanlar haline geliyor. Her kedi sahibi de doğal olarak evini paylaştığı can dostunu olabilecek en konforlu şekilde barındırmaya çalışıyor. Kedilerin konforu için özellikle dizayn edilmiş kedi eşyaları seti hayvan dostumuzun, sağlığını koruyan malzemelerden yapılıyor. 
Kedilerin oynadığı oyuncaklar, kullandığı yatak ve taşınmaları için kullanılan boxların, onların mizacına uygun ve dayanıklı ürünler olmalı. Oyuncakların hızlı yıpranması ve iplik haline gelmesi, kedinin oyuncağın ipliğini yemesine ve bağırsaklarında ciddi sorunlar yaşamasına neden oluyor. Kediler her alana sığabilecek çevikliğe sahip. Ancak kullanılan yatağın kedilerin bedenine ve uyku düzenine uygun olması, onların ortopedik sıkıntılar çekmemelerini sağlıyor. 

Ev Kedilerinin Pati ve Tırnak Sağlığı

Ev kedilerinin sıkıntı yaşadığı bir diğer konu da pati ve tırnak sağlığıdır. Özellikle tırnak kesim işleminin gerçekleşmemesi sonucu, tırnak kırılması, çatlaması vakalarında kedi dostlarımız, ciddi kanamalara maruz kalıyor. Tırnağın iç kısmından kırılması nedeniyle durdurulması zor kanamalar yaşayan kedilerin tedavisi uzun sürebiliyor. Bu nedenle evdeki kedilerin tırnaklarını törpülemeleri için özel tasarlanan törpüleme eşyasını evde sahip olmak, kedi sahipleri için çok önemli. Bu eşya sayesinde kediler tırnaklarına zarar gelmeden yaşayabiliyor. Tüm bu eşyaların bir arada olduğu ürünlerin kedi sahiplerine ulaşması hayati önem taşıyor.

Köpek Dostlarımızın Beslenmesinde Mamalar Çok önemli

Köpek dostlarımızın, yaşadığı herhangi bir hastalık yoksa ve ortalama bir yaştalarsa, iştahları her daim yerinde oluyor. İştahı açık olan köpeklerin beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmesi gerekiyor. Köpek normalden fazla mama yediğinde kusma eğilimi gösteriyor. Bu konuyla ilgili yaş mamanın verilmesi konusunda da köpek sahibinin uzun zaman aralıklarında yaş mama kullanması gerekiyor. Uzman veterinerler özellikle yaş mamanın çok kullanılması yüzünden köpeklerde ishal hastalığının sıklıkla görüldüğünün altını çiziyor. 
Islak köpek maması markalarının dikkatlice incelenip veteriner hekimlerin görüşleri alındıktan sonra, seçilerek kullanılması gerekiyor. Köpeğin ıslak mamayla beslenmesi için, iki haftada bir gibi bir standart konulmuş durumda. Köpek sağlığının hızlıca değişerek, bozulacağının altını çizen uzmanlar yaş mamanın kullanımında dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor. Fazla kullanıldığında ıslak mamanın bağırsak ve mide hastalıklarına yol açacağını söyleyen uzman veteriner hekimleri, bağırsak paraziti gibi zor tedavi edilen hastalıkların da güvenilmez ve sağlıksız yaş mamalar yüzünden gerçekleştiğini vurguluyor. Konuyla ilgili detaylı bilgiye ve sağlıklı ürünlere Kurye Mama sitesinden ulaşabilirsiniz.
 

 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum