İZMİR SEV ÖĞRENCİLERİ DÜNYA TURNUVASI'NDA TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDECEK

İzmir SEV Kurumu ilköğretim öğrencileri, yaratıcılık, takım çalışmaları ve çözüm geliştirme organizasyonlarının en büyüğü olan Destination Imagination'ın(DI) Türkiye'de gerçekleşen turnuvada üç büyük ödül aldı

İZMİR SEV ÖĞRENCİLERİ DÜNYA TURNUVASI'NDA TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDECEK
19 Şubat 2019 - 15:29 - Güncelleme: 05 Nisan 2019 - 02:19

 

​​​​​İzmir'deki Sev Öğrencileri Türkiye'yi Dünya Turnuvasında Temsil Edecekİzmir SEV Kurumu ilköğretim öğrencileri, yaratıcılık, takım çalışmaları ve çözüm geliştirme organizasyonlarının en büyüğü olan Destination Imagination'ın(DI) Türkiye'de gerçekleşen turnuvada üç büyük ödül aldı. Kazandıklarını başarılarla ABD de 14'ten fazla ülkede toplam 17 bin yarışmacının katıcalağı World Finallerinde Türkiyeyi semtil etmeye hak kazanmış oldular. Kuşadası'nda yapılan turnuvaya üç bin'in üzerinde yarışmacı katıldı.Dünyanın birçok ülkesinde Destination Imagination (DI) organizasyonlarını, gençlerin hayal gücünden yenilikçi ve özgün fikirlere ulaşabilmesini hedefliyor. Kuşadasın'da yapılan Destination Imagination Avrasya Turnuvaları’nda (DAT) öğrenciler yaratıcılık bilinçlerini, sorumluluk duygularını, takım çalışmaları ve empati becerilerini geliştirme fırsatı yakaladılar.

İZMİR SEV TAKIMI 3 ÖDÜLLE DÖNDÜ

Binlerce öğrencinin kıyasıya yarışma fırsatı bulduğu turnuvada Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları turnuvcanın üç büyük ödülünü kazanarak, ülkemizi ABD’de temsil etme hakkını elde ettiler. İzmir SEV İlkokulu takımı DI-Point, Sosyal Sorumluluk Kategorisi’nde Türkiye Birincilisi oldu ve “Geleceğe Işık Tutan Proje” ödülünü almaya hak kazandı. DI-POint takımı, seçtikleri Tohum ile ilgisi konusu ile sosyal farkındalık yaratmayı amaçladılar. Öğrenciler, amaçlarının tohumun önemi ve geleceği hakkında bilgi verebilmek ve onların dikkatini çekebilmek istediklerini belirttiler. Turnuvaya katılan İzmir SEV Ortaokulu’nun diğer takımı Evreka ise Bilimsel Görev Kategorisi’nde Türkiye Birincisi oldu.

ABD’DE 17 BİN ÖĞRENCİ İLE YARIŞACAKLAR

İzmir SEV öğrencileri kazandıkları bu başarılarla, Türkiye’mizi ABD’de temsil edebilme hakkı kazandı. İzmir SEV’in tüm takımları, 14’ten fazla ülkenin katıldığı ve 17 binden fazla öğrencinin katılacağı dünya finalinde hem Türkiye’yi hem de okullarını temsil edebilmenin haklı gururunu yaşadılar.

 

 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum