Reklam

İzmir Festivalde Flamenko Gecesi Yaşandı

33. Uluslararası İzmir Festivali bu yılda renkli görüntülere sahne oldu. Geceye damga vuran ise " Flemanko " gösterileri oldu.

İzmir Festivalde Flamenko Gecesi Yaşandı

33. Uluslararası İzmir Festivali bu yılda renkli görüntülere sahne oldu. Geceye damga vuran ise " Flemanko " gösterileri oldu.

İzmir Festivalde Flamenko Gecesi Yaşandı
31 Mayıs 2019 - 18:30

             Bu yıl 33. Uluslararası İzmir Festivali yine harika gösterilere tanıklık etti. Sahneye bir birinden özel konuklar çıkarken, en iyi Flamenko grubu olarak gösterilen " Sangre Y Raza " sahne aldı. Özel anların yaşandığı dakikalarda, izleyenlerde büyük keyif aldı. Bu geceye özel gösteri hazırlayan grup,dünya üzerinde seyretmesi büyüleyici olan kareografi dansları da yaptı. İzleyenlerin hafızalarından silinmeyecek bu özel anlar herkes tarafından taktir topladı. Festivalin devam edeceği de belirtildi. 
                                  Festival Büyük Destek Alıyor
Her sene olduğu gibi, bu senede büyük bir destek alan 33. Uluslararası İzmir Festivali,dünya üzerinde  etkisi büyük olan sanatçı ve grupları ağırlıyor. İzmir Kültür ve Sanat Festivali Vakfı, İzmir Büyükşehir Belediyesi,Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından büyük oranda destek alan festival,özel misafirleri ağırlama açısından harika bir paya sahip. Ahmed Adnan Saygun Kongre Sanat Merkezinde gerçekleştirilen festival için,salon ise sanatçıların ve dansçıların rahat şekilde hareket etmeleri için özel hazırlanıyor. Sahneye bakıldığı zaman, hiç bir eksik olmadığı ve misafirleri konuk etme açısından mükemmel bir gösteri alanı oluştuğu göze çarpıyor.

Edinilen bilgiye göre ikinci festival konseri ise 11 Haziran günü başlayacak. Sahnede ise " Aşkın ve Tutkunun Müziği " adlı sanat eseri gösterilecek. Festivale civar bölgelerden katılımda çok yüksek. Aynı zamanda Uluslararası özel misafirlerde İzmir'e gelerek,burayı gezme şansını yakalıyorlar. Kültür ve Turizm açısından katkısı büyük olan festival,İzmir'in tanıtımı açısından değerli. Festivale katılanlar bugüne kadar çok beğendiği ama izleme şansı bulamadığı sanatçıları ve gösterilerini izleme şansını buluyorlar. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum