Reklam
Reklam

İzmir'de su faturaları halkı isyan ettirdi!

İzmir'de su faturalarına çeşitli vergiler eklenerek 10 katı / 15 katı yüksek su faturaları isyan ettirdi.

İzmir'de su faturaları halkı isyan ettirdi!
19 Aralık 2020 - 15:09 - Güncelleme: 19 Aralık 2020 - 15:15

İzmir'de su faturaları halkı isyan ettirdi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerinde su faturalarına eklenen ve İL / İLÇE olarak ayrıca alınan vergiler yüzünden neredeyse her ay insanlar isyanda. 

Faturalarındaki vergileri görerek kızan vatandaşlar şikayet etseler de ödemek istemeseler de yasal olarak bir çıkar yol bulamadıkları için şikayetlerinde elleri boş dönüyor.

Menemen Haber Gazetesi WhatsApp hattına her ay gönderilen faturaları ara ara gündeme taşımıştık. Fakat yapılan zamlar ile eklenen vergiler sayesinde vatandaşın kullandığı su faturaya 10 kat artarak yansıyor. WhatsApp hattımız faturalarla doldu taştı. İ.B.B Tunç Soyer'in Menemen Ulukent'te Halkın Bakkalı açılışına katıldığı esnada bu konu ile ilgili görüşmek istediğimizi, şikayetlerin arttığını bildirmiştik. 

Şikayetler Arttı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e bu konuda sürekli şikayet iletiliyor. Çözüm olarak herhangi birşey yapılmadığı gibi 2019 Haziran ayında indirim yapıldığının duyurulmasının ardından faturalarda yükselmeler devam etti. Şikayet var sitelerinde hergün onlarca şikayet yapılıyor. 

Vatandaş ne söyledi ?;

* Bu ay yine su faturam geldi size gönderiyorum, 4 TL'lik su faturası 40 TL olmuş. Yeter artık ödemek istemiyorum bizi aptal yerine koyuyorlar.

* 50 TL su faturası bu ücretlerle beraber fatura 202 TL oldu. Böyle insafsızca açıklaması olmayan ne olduğunu bilmediğimiz fatura.

* İşyerime su faturası geldi 17 TL su kullanmışım ev faturasıyla karşılaştırdım evde daha fazla su kullanmama rağmen 9 TL'lik su kullanımı var. Faturanın toplamına baktığımızda 178 TL olmuş fatura bu nasıl iştir.

* 180 TL su kullanımımıza 700 küsur Türk Lirası fatura geldi. Hesaplamaya çalıştık işin içinden çıkamadık.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum