İzmir'de Kaçak Silah Üreten Fabrikaya Baskın Düzenlendi

İzmir'de Kaçak Silah Üreten Fabrikaya Baskın Düzenlendi

İzmir'de Kaçak Silah Üreten Fabrikaya Baskın Düzenlendi
07 Mart 2019 - 13:31

İzmir'de Kaçak Silah Üreten Fabrikaya Baskın Düzenlendi. 46 Kişi Göz Altına Alındı

,İzmir’de hareketli saatler yaşandı. Düzenlenen operasyonda kaçak kurulan fabrikada, marka bir tabanca firmasının kalıbıyla kaçak silah ürettikleri ihbarı ile tespit edilen 46 şüpheli gözl altına alındı. Operasyonda yüzlerce silah kabı ve parçaları ele geçirildi. İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri Silah Kaçakçılığı yapan bir şebekenin, imalatına başladıkları tabancaları piyasaya sürdüklerini bilgisi üzerine harekete geçti. Teknik takibe alarak 3 ay izledikleri şahısların Gediz ve Göksu mahallelerinde bulunan adreslerine operasyon düzenlendi.
 

Nefes kesen operasyon ile baskın düzenlendi

Yapılan operasyonda 46 şüpheli gözaltına alınırken silah üretimi için kurduklarını fabrikanın ünlü bir silah markasının gerçeği ile birebir seri üretimini yaptıklarını gördü. Ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 87 ruhsatsız silah, 120 silah süngüsü, 1500 silah gövdesi, 350 silah yayı, 500 yiv setli namlu, 12 silah kalıbı bulundu aynı zamanda döküm makinaları ve silah üretiminde kullanılan binlerce malzeme ele geçirildi.

Kargo ile Tüm Türkiye ye sevkiyat

Emniyet birimlerinin yapmış olduğu kontrol ve izlemelerde, üretimi gerçekleşen tabancaların İzmir’den Hakkâri’ye ulaşan bir alışveriş trafiğinin olduğu, aynı zamanda Aydın, Manisa, Konya ve Hakkâri illerinde yakalanan şebeke ile birlikte hareket edip aracılık yapan kişiler tespit edildi. Üretimi yapılan silahların terör örgütlerinin eline geçip geçmediği de araştırılıyor. Soruşturma genişletilerek devam edeceği açıklandı. YORUMLAR

  • 0 Yorum