Hasan Şaş'a 8 Maç Men Cezası Verildi

PFDK, bugün ağır cezalar yağdırdı. Onlardan biride " Hasan Şaş " oldu. Hasan Şaş'a 8 Maç Men ve 31 Bin 200 TL Para cezası verildi.

Hasan Şaş'a 8 Maç Men Cezası Verildi
30 Mayıs 2019 - 22:00 - Güncelleme: 31 Mayıs 2019 - 00:29

         PFDK ligin sona ermesinin ardından ceza yağmuruna başladı. Ligde şampiyonu belirleyen " Galatasaray-Medipol Başakşehir maçında, Hasan Şaş bazı olaylara karışmış ve büyük tapki çekmişti. Aynı maçta " Fatih Terim'de " PFDK tarafından geçtiğimiz gün ceza almıştı. Bugün ise ağır bir ceza Hasan Şaş için kesildi. Başakşehir'li oyuncu ve PFDK çalışanlarıyla ağız dalaşına da giren Şaş için karar verildi. Toplamda 8 Maç Men ve 31 Bin 200 TL para cezası verildi. Şaş ise sosyal medya hesabında cezaya yönelik tuhaf eleştirilerde bulundu.

                           Bana Verilen Cezanın Adaletini Sorgulamak Hakkım

Hasan Şaş kendisine bu kadar ağır bir cezanın verilmesini beklemiyordu. 8 Maç men cezası alan Şaş, sosyal medya hesabında sert açıklamarda bulundu. Şaş, " Yaptığımı savunmuyorum. Ama bana yapılanları ve verilen cezayı adalet olarak sorgulamak hakkım. Futbol disiplin kuruluna sevk edildiğim görüntülerdeki kişi,bizimle beraber çalışan bir ardaşımız. Maçtan sonra içeride sarıldık ve helalleştik. Bu Ligde ırkçılık yapanlara kaç maç ceza verildi. Silah üzerinden tehdik edenlere kaçar maç ceza verildi. Rakip oyuncuları tokatlayanlara kaç mac ceza verildi. " Şaş bu açıklamaları yaparak, kendisine verilen cezanın çok ağır olduğunu dile getirdi.PFDK bazı incelemelerde daha bulunması bekleniyor. Ligin son haftalarında sahalarda yaşanan olaylarıda ele alacak olan disiplin kurulu,bazı takımlarada ceza vermesi bekleniyor. Hasan Şaş'la beraber, geçtiğimiz gün Fatih Terim de aynı maçta yaşadığı olaylardan dolayı ceza almıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum