Reklam

Göztepe Spor Kulübünde Hareketli Günler Yaşanıyor

Göztepe spor kulübü futbolda yeni oyuncular araken, hentbol şube ya bir alt ligde oynayacak ya da gençlerle yoluna devam edecek.

Göztepe Spor Kulübünde Hareketli Günler Yaşanıyor

Göztepe spor kulübü futbolda yeni oyuncular araken, hentbol şube ya bir alt ligde oynayacak ya da gençlerle yoluna devam edecek.

Göztepe Spor Kulübünde Hareketli Günler Yaşanıyor
31 Mayıs 2019 - 13:33

Spor Toto Lig'de son hafta Ankaragücü'nü yenerek ligde kalan Göztepe'de kadroyu güçlendirme çalışmaları başladı.
Geçtiğimiz sezon oyuncuların yaşadığı sakatlıklar sebebiyle bir hayli başı ağrıyan Göztepe, özellikle savunma başta olmak üzere takımı güçlendirmek için yoğun çaba gösteriyor. Teknik heyet geçen sezon savunmada yaşadığı sıkıntıları tekrar yaşamamak adına tabiri caizse ipe un seriyor. Göztepe takımı 2018-2019 sezonunda sakatlıklar nedeniyle bir hayli zor duruma düşmüştü. 2017-2018 sezonunun on haftalarında sakatlanan savunma oyuncusu Kadu, bu sezonun ilk sekiz maçını da sakatlığı nedeniyle kaçırmıştı. Kadu dokuzuncu haftada forma bulmuş ve takımına dönmüştü. Ancak 29. Hafta ‘da Erzurumspor ile oynayacakları maçın hazırlıkları sırasında boynundan sakatlanan Kadu Ligi kapamıştı. Göztepe'nin savunma oyuncuların dan Traore ve Hasan Çinemre'de sakatlanınca savunmada büyük açıklar verilmek zorunda kalınmıştı.
Savunmada yaşanan sakatlıklardan oldukça çeken sarı kırmızılı takımda Almanya'nın Leipzig takımında top koşturan ve bu sezon anlaşması sonra eren Altınç Nukan var. Nukan'ın bonservis bedelinin olmaması ve teknik direktör Tamer Tuna'yı yakından tanıması sebebiyle ilerleyen haftalar Göztepe kulübü ile görüşmelerin başlaması neredeyse kesin gibi.
 

Hentbol Şubesi Maddi Sıkıntı İçerisinde

 
Göztepe kulübünün hentol şubesi önümüzdeki sezon ya bir alt ligde ya da gençlerle yoluna devam edecek. Bu durumun en büyük sebebi ise maddi yoksunluklar. Göztepe Hentbol Şube Başkanı Deniz Durmaz yaptığı açıklamada “ Süper lig’de mücadele ettiğimiz takımların bir çoğu belediye takımı. Yani arkadaşında belediye bütçesi var. Ancak bizim öyle bir imkanımız yok. Göztepe Hentol kulübü bu sezon 3 kez Avrupa’da mücadele etti. 3 milyon dolar harcama yapıldı. Bu harcamaların hepsini Göztepe spor kulübü başkanı Mehmet Sepil cebinden yaptı. Ancak önümüzdeki sezon takımı ya bir alt ligde oynatacağız ya da gençlerle süper ligde devam edeceğiz. Gönlümüz gençlerle süper ligde mücadele etmek ancak, farklı skorla maç kaybedip trajik sonuçlar da almamak istiyoruz. Bunların hepsini önümüzdeki günlerde oturup tartışacağız. “Dedi.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum