Reklam
Reklam

Genç Görünen Bir Cilt İçin Yepyeni Bir Uygulama

Hydrafacial uygulaması son yıllarda cilt bakımında en çok tercih edilen yöntemlerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Cildimiz hem çevresel etkiler sebebiyle hem de zaman içerisinde elastikiyetini kaybetmesi ile yaşlanmakta veya sağlıksız bir görünüme kavuşmaktadır. Genç Görünen Bir Cilt İçin Yepyeni Bir Uygulama

Genç Görünen Bir Cilt İçin Yepyeni Bir Uygulama
23 Şubat 2021 - 15:34 - Güncelleme: 25 Şubat 2021 - 21:11

Genç Görünen Bir Cilt İçin Yepyeni Bir Uygulama

Hydrafacial uygulaması son yıllarda cilt bakımında en çok tercih edilen yöntemlerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Cildimiz hem çevresel etkiler sebebiyle hem de zaman içerisinde elastikiyetini kaybetmesi ile yaşlanmakta veya sağlıksız bir görünüme kavuşmaktadır.
Hydrafacial etkilerini hemen görebileceğiniz, cildinizin doğal ışıltısını ortaya çıkaracak olan bir cilt bakım uygulamasıdır. Bu uygulama ile sadece 1 seansta eskisinden çok daha genç ve canlı bir cilde kavuşmakla kalmayacak, aynı zamanda bunu tamamen acısız ve ağrısız bir şekilde elde etmiş olacaksınız. Ayrıca bu uygulamanın her mevsim yapılabiliyor olması hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmesinin en büyük sebebidir.
Bu uygulamayı en özel yapan konulardan biri hydrafacial vakum başlıkları olarak ön plana çıkmaktadır. Bu başlıklar sayesinde cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanırken aynı zamanda ciltte bulunan ince kırışıklıklar da giderilmektedir.

Hydrafacial Uygulamasının Aşamaları
ydrafacial aşamalarını incelediğimiz zaman üç temel aşamadan söz etmek mümkündür. Hydrafacial uygulamasından istenen sonucun elde edilmesi için bu aşamaların her birinin uygulanması oldukça önemlidir. Hydrafacial uygulamasından önce güzellik merkezinde cildin analizi yapılır. Bu analizde cilt tipi tespit edilecek ve uygulamanın planlaması yapılacaktır.
Hydrafacial işleminin ilk aşamasında hastanın cilt tipine uygun bir solüsyon seçilerek hydrafacial vakum başlığı ile bu solüsyon cilde uygulanır. Bu uygulamanın temel amacı cilt yüzeyinin ve gözeneklerin yumuşatılmasıdır.
İkinci aşamada önemli olan ciltteki problemin tespit edilmesi ve buna uygun bir solüsyon seçilmesidir. Hydrafacial uygulama başlığında bulunan radyo frekans özelliği sayesinde cildin kolajen yapısı harekete geçirilmek amaçlanır. Kolajen yapısı harekete geçen cildin yenilenme ve onarılma süreci başlayacaktır. Solüsyon cilde yedirilerek kolajen yapının harekete geçirilmesinin ardından hydrafacial uygulama başlığındaki soğutucu sayesinde solüsyonun cilde hapsolması sağlanır. Böylece deri altındaki gözenekler temizlenir ve tıkanıklıklar giderilir. Cildin gözeneklerinde bulunan bu tıkanıklıklar akne veya iltihaplı sivilce oluşumuna sebep olduğu için bu aşama oldukça önemlidir.
Hydrafacial uygulamasının son basamağında LED terapisi uygulanmaktadır. Bu aşamanın amacı cilt dokusunun uyarılması ve gözeneklerin sıkılaşmasıdır. LED terapisinin bir diğer önemli özelliği ise ciltte bulunan mikroorganizmaların ölmesini sağlamasıdır.

Hydrafacial Avantajları
Cildin ışıltısına kavuşması ve çok daha genç görünmesi için son yıllarda oldukça tercih edilen hydrafacial uygulaması hem kadınlar hem de erkeklerin en gözde cilt bakım uygulamalarındandır. Uygulamanın avantajlarına baktığımızda ilk olarak uygulama esnasında hiçbir acı veya ağrının duyulmaması gelmektedir. hydrafacial yaptıranların yorumlarına bakıldığında bu uygulamanın seansından sonra ciltlerinde kızarıklık veya tahriş gibi sorunları yaşamadıklarını görürüz. Her seansın ardından etkinin hemen hissedildiği bu uygulama normal hayatta herhangi bir kesintiye sebep olmaması ile ön plana çıkmaktadır.
Hydrafacial işlemi etkisini uzun süre koruyan ve derinlemesine temizlik ve bakım sağlayan bir cilt bakım uygulamasıdır. Bu işlemin kişilere sağladığı en büyük yarar uygulama sonrasında cildin elastikiyetinin artmasıdır. İhtiyacı olan neme kavuşması ile sağlanan bu etki hydrafacial yaptıranların en çok bahsettiği konulardan biridir. Ayrıca bu uygulama sayesinde ince kırışıklılar da yok olmakta ve varsa hastanın cildindeki siyah nokta ve aknelerden de kurtulunmaktadır.
Hydrafacial bakımın en önemli avantajlarından biri de her cilt tipine uygulanabilen bir bakım olmasıdır. Her kişinin cilt tipi oldukça farklıdır. Bu sebeple bu farklı ciltlerin ihtiyacı da farklılık gösterir. Birbirinden farklı hydrafacial solüsyonları sayesinde her yaştan kişinin cilt tipine uygun olarak bakım işlemi gerçekleştirilir. Ayrıca her seansı 30 dakika süren bu uygulama bu açıdan da diğer uygulamalara göre avantajlıdır.

Hydrafacial Uygulaması Fiyatları
Hemen herkesin rahatlıkla ve güvenle tercih edebildiği hydrafacial fiyatları oldukça değişkendir. Tek bir seansın sonunda dahi etkisini hemen gösteren hydrafacial uygulaması ile cilt bakımı yaptırmak isteyenler haklı olarak uygulamanın fiyatlarını oldukça merak etmektedir. Ancak sağlıklı bir fiyatın belirlenmesi için cildin detaylı bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Hydrafacial uygulaması kozmetik amaçlı yapılabildiği gibi tedavi amaçlı olarak da yapılabilmektedir. Dolayısıyla fiyat belirlenirken uygulamanın hangi amaçla yapıldığı da önemli olacaktır.
Yukarıda bahsettiğimiz konu dışında fiyata etki eden bir diğer konu da hydrafacial uygulamasının yapıldığı yerdir. Hem güzellik merkezlerinde hem de hastanelerde yapılabilen hydrafacial fiyatları Nişantaşı uygulama merkezine, bölgeye göre de bir hayli değişkenlik göstermektedir.

Tüm Cilt Tiplerine Uygun Bir Bakım
Hydrafacial işlemi hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen ve derinlemesine bir cilt bakımı sunan birişlemdir. Bu uygulama her mevsim yapılabilmekte ve cildin nem dengesinin korunmasını sağlamaktadır. Hydrafacial uygulaması tüm cilt tipleri için uygun olsa da gözle görülür değişikliğin en çok olduğu ciltler olduğundan çok daha yaşlı duran hassas ciltlerdir.
Hydrafacial uygulaması ciltte normal olarak bulunan kolajenin aktive edilmesini sağlar. Bu aktivasyon işlemi LED uygulaması ile gerçekleşmektedir. Kolajen cildin esnek ve genç kalmasını sağlayan bir maddedir ve yıllar içinde etkinliğini yitirir. Bu sebeple kolajenin tekrar aktive edilmesi cildin görüntüsü açısından oldukça önemlidir. Hydrafacial uygulamasının pek çok avantajı bulunsa da öne çıkan en önemli özeliğinin uygulamanın her yaştan kişi ve tüm cilt tipleri için uygun olmasıdır.

Hydrafacial Uygulama Yerleri
Hydrafacial İstanbul’da pek çok güzellik merkezinde yaptırılabilmektedir. Bu uygulamanın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için özel eğitim almış bir uzman tarafından yapılması oldukça önemlidir. Hydrafacial merkezi için iyi araştırma yapılması ve Sağlık Bakanlığınca onaylı bir merkezin seçilmesi sağlığınız açısından kritiktir. Doğru yapılmayan uygulamaların sonuçları acı verici olabilir. Ayrıca bu uygulama bazı hastanelerde doktorlar tarafından yapılabiliyor olsa da doğru merkezi seçmeden önce bu merkezde daha önce hydrafacial uygulaması yaptıranların yorumlarını okumak faydalı olacaktır.
Uygulamayı yaptıracağınız merkeze karar verdikten sonra uzman bir kişinin sizi detaylı bir muayeneden geçirmesi gerekmektedir. Bu muayene hydrafacial tedavisinin yol haritasının belirlenmesinde oldukça önemlidir. Bu muayeneden sonra kaç seans uygulama yapılacağı da belirlenecektir. Alanında uzman olmayan bir kişi tarafından yapılan muayenede doğru planlama yapılamayacağı için istenen sonuçlara ulaşmak da mümkün olmayacaktır. Ortaya çıkan seans sayısı hydrafacial fiyatlarında da etkili olacağı için planlama kısmı oldukça önemlidir. Artık çok fazla merkezde bu uygulama yapıldığı için size uygun olan merkezi seçmenin eskisinden çok daha fazla dikkat ve araştırma gerektirdiğini unutmamanızı öneririz.
 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum