Reklam
Reklam

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz'ün 7,5 yıl hapsi istendiği davanın duruşması 12 Şubat'a ertelendi

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün 'silahla kasten yaralamaya azmettirme' iddiasıyla yargılandığı davada gelecek duruşma 12 Şubat 2021 tarihine ertelendi.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz'ün 7,5 yıl hapsi istendiği davanın duruşması 12 Şubat'a ertelendi
27 Kasım 2020 - 18:09 - Güncelleme: 27 Kasım 2020 - 18:38

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz'ün duruşması 12 Şubat'a ertelendi

SEYFİ GÜL / İzmir'de, Deniz Camgöz liderliğindeki suç örgütü yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamenin görüldüğü davada ilk duruşma 10 Ağustos 2020 tarihinde yapılmıştı. Dava ile ilgili ikinci duruşma bugün (27 Kasım 2020) gerçekleştirildi. Tanıkların dinlendiği duruşmadan hüküm çıkmadı.

Mahkeme heyetinin davanın görüşülmesine 12 Şubat 2021 tarihinde yapılacak duruşma le devam edileceğine karar verdiği açıklandı.

Ne Olmuştu ?

İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen ve 38 sanık ile 22 mağdurun yer aldığı iddianamede İzmir’in Foça ilçesinde çay bahçesi ve manav işleten İsmail Kılınç’ın suç örgütü lideri iddiasıyla yargılanan Binali Camgöz’ün adamları tarafından vurulmasından sonra saldırıyı düzenleyenler tarafından mesajla tehdit edildiğini iddia eden CHP’li Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, mağdur sıfatı ile alınan ifadesinde sanıklardan şikayetçi oldu. Gürbüz, ifadesinde kendisini “Samet” olarak tanıtan kişinin Gürcistan’a ait bir GSM hatlı telefondan aradığını belirterek, Kılınç’ın vurulma olayı ile kendisinin ilişkilendirilmek istendiğini iddia etti.

9 Eylül 2019’da Foça’da işlettiği çay bahçesinde silahla vurulan ve kendisini Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün vurdurduğunu iddia eden İsmail Kılınç, avukatı aracılığı ile savcılığa itirazda bulundu. İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki dosyayla birleştirilen iddianamede Başkan Gürbüz hakkındaki çeşitli suçlamalara yer verildi. Daha önceki iddianamede mağdur, ek iddianamede ise sanık sıfatı ile yargılanacak olan Gürbüz için “Vücutta kemik kırığı oluşturacak nitelikte silahla kasten yaralamaya azmettirme” suçundan 7,5 yıla kadar hapis cezası istendi.


 


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum