Reklam

Erkekler Saç Kaybının Önüne Geçebilirler

Son yıllarda daha fazla artış gösteren " Saç Dökülmesi, " özellikle genç erkekler için büyük bir sıkıntı oluyor. Doktorlara göre, genç yaşta başlayan saç kayıplarının önüne geçmek mümkün.

Erkekler Saç Kaybının Önüne Geçebilirler

Son yıllarda daha fazla artış gösteren " Saç Dökülmesi, " özellikle genç erkekler için büyük bir sıkıntı oluyor. Doktorlara göre, genç yaşta başlayan saç kayıplarının önüne geçmek mümkün.

Erkekler Saç Kaybının Önüne Geçebilirler
21 Haziran 2019 - 05:00

                 Saç dökülmesi, son yıllarda çok daha fazla yaşanır hale geldi. Genç erkeklerde ise bu biraz daha artarken, saç dökülmelerinin önüne geçmenin yollarıda araştırılıyor.Uzmanlar, saç dökülmelerinin önüne geçmek için erken davranmak gerektiğinin altını çizmekteler. Saç dökülmesi yaşayan genç yaştaki erkekler, bu yaşlarda önlem alarak, daha fazla dökülmenin önüne geçebilirler. Saç köklerinde yaşanan sıkıntılar ve özellikle " Genetik " etkenlerin yol açtığı dökülmeler, yaş geçtikçe daha çok hızlanıyor. Saç kaybının önüne geçebilmek için, her şeyden önce erken teşhisle beraber, saçlara yapılacak bazı teknikler gerekiyor.
                                      Saç Kaybı Genetik Nedenlere Bağlı
Saç Uzmanları ve Doktorlar tarafından yapılan araştırmalarda, saçların erken yaşta dökülmesinde " Genetik " faktör olduğu dikkat çekiyor. Genetik olarak görülen, saç köklerinde incelmeler ve saç kök hücrelerinin zayıflaması sonucu,saçlar güçsüz duruma düşüyor. Bu genetik bir şekilde erkeklerin saçında oluşurken, sadece gentik diyerek önlem almamak ise, zamanla saçların kaybını kesin bir şekilde yükseltiyor. Saçlarda az dökülmelerin başlamasıyla beraber, zamanla bu artışa neden oluyor. 
                                          Stresten Uzak Durulmalı
Erken yaşta saç kaybının ana nedeni genetik olmakla beraber " Strese " bağlıdır. Stres yapmanın saça olumsuz bir şekilde etki yaptığı kesinleşti. Uzmanların saç kök ve deri bölgesinde yaptıkları araştırmalar sonucunda, saçların beslenmelerine bağlı stresle beraber zayıf kaldıkları göze çarpıyor. Doktorların ilk tavsiyesi stresten uzak durulması ve genetik ölçülerin ne kadar seviyede olduğunu mutlaka ölçtürmeleri gerektiği yönünde. 
                                             Erken Yaşta Saçı Fazla Yıpratmamalı
Doktorlar, saçın yıpranma zamanı olduğunu, bunun yanında kişinin saça kullandıkları kimyasal maddelere bağlı saçlarda zayıflamaların oluştuğu anlaşılıyor. Gençlerde özellikler, saçı zayıflatacak ve saçın beslenme gücünü en aza indirecek maddelerin kullanmasıyla beraber, zamanla saç köklerinde kopmaların oluştuğu saptandı. Saç köklerinin, kullanılan " Saç spreyi, Jöle,Waks " gibi etkenlerle beraber zayıflayarak,kopmaların buna bağlı başladığı ortaya çıkıyor. Erken yaşta saçlarını kaybetmek istemeyen erkeklerin, mutlaka bu şekilde durumlardan uzak durmalarında fayda kesin olarak olacaktır. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum