Reklam
Reklam

Emekli amirallerin bildirisine Menemen'den Tepki!

104 emekli amiralin gece yarısı bildiri yayımlamasının ardından tepkiler gelmeye ediyor. Bünyesinde birçok sivil toplum kuruluşunun yer aldığı Milli İrade Platformu, bazı emekli amirallerin açıklamasına, Menemen Mahkeme Camii'nde cuma namazı sonrası basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Emekli amirallerin bildirisine Menemen'den Tepki!
09 Nisan 2021 - 17:01 - Güncelleme: 19 Nisan 2021 - 18:52

Bizler vatan nöbetinin başındayız!

104 emekli amiralin gece yarısı yayınladığı bildiriye TÜGVA Menemen Temsilciliği Menemen Mahkeme Camii'nde cuma namazı sonrası tepki gösterdi. Milli İrade Platformu tarafından düzenlenen açıklamada, “Dahili ve harici bedhahlar ve onların her türlü uzantıları bilmeliler ki, biz gerektiğinde “Bin gider bin döneriz ama zaferle döneriz” denildi

Platform adına basın açıklamasını yapan Murat Ertaş, “Bizler vatan nöbetimizin başındayız. Bu aziz millet tarihin en organize ve en alçakça kalkışmalarına karşı yekvücut olup ayağa kalkmış, kendisine biçilmek istenen kefeni yırtıp atmış, kendisini tarih sahnesinin dışına atmak isteyen dahili ve harici düşmanlarına bir daha asla unutamayacakları hezimetler yaşatmıştır. 15 Temmuz'da verilen dersi idrak etmekten uzak olanlar bir gece vakti toplanıp bu milletin iradesine karşı bildiri yayınlama cüretine ve hadsizliğine kalkışmışlar. Millet iradesine karşı hala bu gibi anti demokratik girişimlerden, darbe imalı bildirilerden, milletin kendilerine verdiği rütbeleri millete karşı kullanmaya kalkanlardan bir sonuç alabileceğini düşünenler varsa , onlar ve tüm uzantılarına karşı buradan ilan ediyoruz: Hodri Meydan! Milletimizin emrinde ve hizmetinde olmayı en yüksek rütbe, en büyük şeref ve şan kabul eden sivil toplum kuruluşları olarak dün olduğu gibi bugün de vatan nöbetindeyiz. Dahili ve harici bedhahlar ve onların her türlü uzantıları bilmeliler ki biz gerektiğinde “Bin gider bin döneriz ama zaferle döneriz” dedi.

Açıklamanın ardından grup üyeleri sessizce dağıldı.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatandaş Otuz beş
    7 ay önce
    TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı)' ya bakın hele, bütün ihtiyarları toplamışlar, genç yok ortalıkta!