Reklam

Ekrem İmamoğlu Kazandı Menemen Kutladı

23 Haziran seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu'nun zafer kutlamaları Menemen Cumhuriyet Meydanında partililerce kutlandı.

Ekrem İmamoğlu Kazandı Menemen Kutladı

23 Haziran seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu'nun zafer kutlamaları Menemen Cumhuriyet Meydanında partililerce kutlandı.

Ekrem İmamoğlu Kazandı Menemen Kutladı
23 Haziran 2019 - 23:28

İstanbul’da seçimlere yapılan itiraz sonrasında, YSK’nın seçimi yenileme kararı sonrasında Ekrem İmamoğlu’na desteğini Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy her fırsatta İstanbul’a giderek gösterdi. İstanbul’da yapılan seçimlerin sonuçlarının açıklanmaya başlamasıyla beraber seçim sonuçlarına göre Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazandığının netleşmesi uzun sürmedi. Menemen’de Cumhuriyet Meydanında seçim sonucunu Başkan Serdar Aksoy, Menemenlilerle birlikte halay çekerek kutladı.

Meydanı dolduran kalabalığa seslenen CHP Menemen İlçe Başkanı Serdar Değirmenci “ Bizi 31 Mart’ta nasıl yalnız bırakmadıysanız İstanbul seçimlerin dede yalnız bırakmadınız destek oldunuz, manevi desteğiniz buradan İstanbul’a yol oldu.  İzmir’imizi çağdaşlığın demokrasinin laikliğin başkenti İzmir’i asla ama asla AK Partiye teslim etmeyeceğiz.  Denizli’nin Horozunu İzmir’de öttürmeyeceğiz demiştik Öttürdük mü hayır.  Biz bu seçimde İstanbul’u değil Türkiye’yi kazandık, Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedi.
 
Sonrasında seçim süresince destek veren partililere teşekkür eden Başkan Aksoy, 31 Mart akşamı bahar gelecek dedik evet bahar geldi bugünde yaz geldi diyerek sözlerine başladı.” İstanbul’da İmamoğlu yazı getirdi olay bitti. Hani seçimler boyunca bizim için olup olmadık her şeyi söyleyen bize PKK’lı diyen bize bölücü diyen ve bunun bir beka davası olduğunu söyleyenler İmralı’dan gelen mektubu dahi kendi yandaş medyalarında yayınlayacak kadar kendilerinden geçtiler ama kaybettiler. Bu seçim gösterdi ki ister CHP’li olsun ister MHP’li ister AK Parti’li olsun  fark etmez vicdan sahibi olduğunu gördük 20 bin farkla kazanılmış olan seçimi şimdi 850 bin farkla kazandık. Bu seçimlerde AKP, MHP oy vermiş seçmen bile CHP’ye oy verdi” dedi.

HALK İRADESİ KAZANDI SARAY İRADESİ KAYBETTİ
Başkan Aksoy, “Bu seçimlerin temel iki tane özeti var birisi demokrasi kazandı statüko kaybetti, ikincisi halkın iradesi sarayın iradesini yendi. Halkın iradesinin önünde hiçbir güç duramaz istediğiniz karda devletin gücünü alın istediğiniz kadar bürokrasinin desteğini alın istediğiniz kadar uçaklarınızla, arabalarınızla bürokrasinin desteğini koyun ama halk gücünü gösterdi Menemen’de 31 Martta halk gücünün nasıl gösterdiyse İstanbul’da da halk gücünü gösterdi” diye ekledi.
Başkanların konuşmasının ardından meydanı dolduran partili kalabalık Ankara havası ve Roman havası oynadıktan sonra  Başkan Aksoy’u da aralarına alarak uzun süre halay çekti.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum