Reklam

Dokuz Eylül Üniversitesinden Örnek Davranış

Dokuz Eylül Üniversitesi Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavında sözlü mülakata giren tüm adaylara 100 puan verdi.

Dokuz Eylül Üniversitesinden Örnek Davranış

Dokuz Eylül Üniversitesi Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavında sözlü mülakata giren tüm adaylara 100 puan verdi.

Dokuz Eylül Üniversitesinden Örnek Davranış
30 Haziran 2019 - 19:48

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, kendi bünyesinde çalışan idari personel için daha önce görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavı yapacağını duyurmuştu. 

Adaylar ilk olarak Üniversite tarafından, yazılı sınava alındı. Daha sonra ise 25 aday, sözlü mülakatlara kalmayı hak kazandı. İşin iyiliği de burada ortaya çıktı. 15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında binlerce memur kamu kurum ve kuruluşlarından ihraç edilmiş ve bir çok personel açığı ortaya çıkmıştı. Yayınlanan bir kanun hükmünde kararname ile kamu kurumlarında yapılacak ünvan değişikliği ve görevde yükselme sınavlarında, örgüt sızmalarını önlemek amacıyla yazılı sınav sonrası mülakat yapılması şartı getirilmişti. Kararname gereğinde yazılı sınavdan başarılı olan adaylara mülakat yapmak zorunda kalan Dokuz Eylül Üniversitesi, mülakata girmeye hak kazanan tüm adaylara 100 tam puan vererek, olası adam kayırmanın önüne geçti. 

Memurlar ile ilgili pek çok internet sitesi de, Dokuz Eylül Üniversiteinin bu davranışını manşetlerine taşıyarak haber yaptı. Mülakata girmeye hak kazanan adaylar ise, yazılı sınavdan aldıkları puanların heba olmadığını görünce sevindi. Adaylar hak edenin kazandığı bir sınav geçirmiş olduk yorumunu yaptılar.

Dokuz Eylül Üniversitesinin bu davranışının, diğer tüm kurumlara örnek olması gerektiğini de adaylar sözlerine ekledi.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • orhan turkeli
  1 hafta önce
  Haber bu. Bu çağda habere bile güvenilmez ama eğer doğruysa takdir edilecek karar. İzmir malum zatlara örnek olsun. Müslüman öyle olmaz böyle olur.
 • ünvan değişikliği tiyatrosu
  1 ay önce
  Dokuz Eylül Üniversitesi 2020 geçen hafta ünvan değişikliği sonuçlarını açıkladı ve kadroları boş bırakarak yazılı sınavı geçen çalışanlarını bile mülakatta eledi.