Reklam
Reklam

D Vitamini Eksikliği MS Hastalığını Tetikliyor

D Vitamini eksikliği çok büyük bir tehlike demek. D Vitamini eksikliği yaşayan insanlarda " MS " hastalığının daha çok görüleceği belirtildi.

D Vitamini Eksikliği MS Hastalığını Tetikliyor
30 Mayıs 2019 - 02:29 - Güncelleme: 30 Mayıs 2019 - 02:51

                    D Vitamini çağın bir hastalığı. Sağlık alanında Uzmanlar sürekli uyarılar yapıyor. Vücüdun aksamasına ve bazu reaksiyonların kaybolmasına kadar gizen bir hastalık süreci oluşabilir. D vitaminin önemini bilmeyen, yada bilinçsiz yaklaşanlarında sayısı gerçekten fazla. Nöroloji Uzmanı Dr. Mesut Bulut, D vitamini eksikliğinin MS hastalığını tetiklediği veya arttırdığının altını çizdi. Ayrıca dikkat edilmesi gerekilen alanları da vurguladı. Vücudun ihtiyacı olan vitaminsel durumlar vardır. Vücudun direnç göstermesi ve daha fazla dinç durabilmesi için bunlar gereklidir.

                            Hastalığı Belirtileri

D Vitamininden kaynaklanan ve çoğu insanın bilmediği MS hastalığında, " Uyuşukluk,büyük oranda halsizlik,Vücudun direnç kaybetmesi,gözlerde rahatsızlık ve bazı zamanlarda görmede sıkıntı yaşamak " gibi,daha birçok faktörün olduğu belirtiliyor. Bu etkenlerden biri veya birkaçı sizde varsa,hemen önüne geçmeniz için tedavi süreçlerine girmelisiniz.

                               Gençlerde Daha Sık Görülüyor

D Vitamini her yaşta olabilir ama gençlerde daha sık meydana geldiği belirtiliyor. Zamanla artan bir rahatsızlık olması, gençlerin dikkat etmemesiyle beraber giderek artma riskiyle karşı karşıya kalınmasına neden oluyor. Gençlerin dikkat etmesi gereken bir hastalık. Yenilen ve içilenlere özellikle dikkat edilerek,beslenme alışkanlığının da düzene sokulması ciddi anlamda öneme sahiptir. 

                               Spor Yapmak Çok Önemli

MS hastalığının önüne geçmek ve ayrıca vücuda direnk kazandırarak D Vitamini sağlamak için,spor yapmak gerekiyor. Sporla beraber vücudun daha sıkı olması ve kaslarında güçlenmesiyle beraber vitaminsel anlamda daha sağlıklı bir vücut oluşması sağlanıyor. Spor yapanlarda kemik yapısının güçlendiği ve bununda D vitaminin yanında diğer vitaminsel depolanma oluşmasının sağlandığı Uzmanlar tarafından sıklıkla dile getirilir. O yüzdende spor yapmak sağlık açısından çoğu vitamini vücuda getirir. 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum