Reklam
Reklam
Reklam

Cumhur İttifakı, mahkemeden çıkan Menemen kararı için ne dedi?

Menemen seçimleri için mahkemenin yürütmeyi durdurma kararını değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, "Bende kararı basından duydum… Sanırım yürütmeyi durdurma kararı alınmış. Benim bu konuda şu anlık söyleyebileceğim tek şey adaletin kestiği parmak acımaz" dedi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise karara "hayırlı olsun" yorumunu yaptı.

Cumhur İttifakı, mahkemeden çıkan Menemen kararı için ne dedi?
17 Aralık 2020 - 18:25

Cumhur İttifakı, mahkemeden çıkan Menemen kararı için ne dedi?

Menemen Belediye Başkanı iken tutuklanarak cezaevine gönderilen CHP’li Serdar Aksoy’un yerine yapılan başkanvekilliği seçimi ile ilgili İzmir 2. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı aldı.

Meclis üyeleri içerisinde gerçekleştirilen 4 turlu seçimin ilk 2 turunda çoğunluk sağlanamazken, 3 ve 4'ncü turlarda eşitlik bozulmayınca seçimde kura yöntemine gidilmişti. Kura sonucunda CHP’li Deniz Karakurt’un başkanvekili seçilmesinin ardından AK Partili rakip aday Aydın Pehlivan, seçimleri mahkemeye taşıyarak seçimin iptalini istemişti.

Mahkeme tarafından gerçekleştirilen incelemeler sonrası kuranın torba yerine şeffaf bir fanusta yapılması sebebiyle gizli oylama kuralına uyulmadığı ve kuranın kapalı bir torbada yapılmaması sebebiyle yürütmeyi durdurma kararı aldı.

Yaşanan gelişmeleri gazetemize değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ise alınan karar için 'Adalet ne diyorsa o' yorumunda bulundu.

"ADALETİN KESTİĞİ PARMAK ACIMAZ"
Mahkemenin aldığı kararı değerlendiren MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin "Bende kararı basından duydum… Sanırım yürütmeyi durdurma kararı alınmış. Ancak benim bu konuda şu anlık söyleyebileceğim tek şey adaletin kestiği parmak acımaz. Adalet ne diyorsa o" ifadelerini kullandı.

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN SEÇİMİ ALACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ"
Seçimin kura yöntemi ile sonuçlanmış olmasını o dönemde uygun bulmadığını dile getiren Şahin, seçimlerin yenilenmesi halinde koltuğu Cumhur İttifakı adayının oturacağını söyledi. Şahin, "Kurayla seçilmiş olmasını ben uygun bulmamıştım. Kurayla olmamalı, hak edilerek olmalıydı. Yeni bir seçimde Cumhur İttifakı'nın seçimi alacağını düşünüyoruz. Şu anlık yeniden seçim olması halinde aday konusunda bir isim söylemek doğru olmaz. Kararın bizlere tebliğ edilmesinin ardından ittifak olarak oturup konuşacağız" dedi.

"ARTIK BAŞKA BİRİNE VERİLMELİ GÖREV"
CHP'nin görevi yürütemediğini söyleyen Şahin, "Ben o zaman da söylemiştim, seçimde 10 bin oy farkla kazanılan bir yerde belediye başkanlığını yapamadığını gördük. Yargıdaki bir konuda konuşmak istemiyorum ancak madem yapamadılar başka bir isme görevin verilmesi gerekliydi. Halk CHP'ye vermişti, CHP'nin de güvensizliğini gördük. Artık başka birine verilmeli görev" ifadelerini kullandı.

SÜREKLİ: KARAR MENEMEN'E HAYIRLI OLSUN
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise mahkemenin kararını kısaca değerlendirdi. Sürekli, "Mahkemenin Menemen Belediye Başkanvekilliği Seçimi ile ilgili kararı Menemen'e hayırlı olsun" dedi.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum