Reklam
Reklam

CHP Menemen'den AK Parti'li Can'a cevap gecikmedi " "Bu beyefendi Cumhuriyet Halk Partisini kendi ahlaki yoksunluğu ve iftira siyaseti seviyesine çekmek istemiş"

CHP Menemen İlçe Teşkilatı, AK Parti'li Meclis Üyesi Hanifi Can'ın rüşvet iddialarına açıklamalarda bulundu.

CHP Menemen'den AK Parti'li Can'a cevap gecikmedi " "Bu beyefendi Cumhuriyet Halk Partisini kendi ahlaki yoksunluğu ve iftira siyaseti seviyesine çekmek istemiş"
02 Aralık 2020 - 16:52

CHP Menemen'den AK Parti'li Can'a cevap gecikmedi 

CHP Menemen İlçe Teşkilatı'nın yaptığı açıklamada AK Parti Menemen Belediye Meclis Üyesi Hanifi Can’ın, Rüşvet İddialarına karşı " Bu şahsın iddiasına cevap vermek bile bizim için vakit kaybı sayılır" ifadeleri kullanıldı.

İşte CHP Menemen İlçe Teşkilatı tarafından yapılan açıklamanın tamamı ;

KIYMETLİ MENEMENLİ HEMŞERİLERİMİZ, 

AKP Menemen Belediye Meclis Üyesi Hanifi Can’ın, Partimize attığı iftiraya cevabımızı, bilgilerinize sunarım. Bu şahsın iddiasına cevap vermek bile bizim için vakit kaybı sayılır. Anlaşılan bu beyefendi Cumhuriyet Halk Partisini kendi ahlaki yoksunluğu ve iftira siyaseti seviyesine çekmek istemiş ama hiçbir CHP’li bu seviyeye inmez. Bu arkadaşın iftirasını Cumhur ittifakına mal etmeyi de doğru bulmayız. Kişinin kendi hırsları ve ahlakıyla ilgili bir durum olarak görüyoruz. Böylesine ağır ve gerçek olmayan bir ithamda bulunan kişiyi, rüşvet teklif edildiği iddia eden arkadaşıyla birlikte, derhal elinde olduğunu iddia ettiği belgeyi açıklamaya ve konu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz. Eğer bunu yapmazsa kendi iftirasıyla baş başa kalacak ve tüm Menemenliler de kendisinin ne kadar iftiracı, yalancı ve seviyesiz bir siyasetçi olduğunu anlayacaktır. 

Madem böyle bir iddiası var, bu iddiayı olay gerçekleştiğinde neden partisinin il başkanına bildirmemiş de kendisine saklamış. Eğer bildirdi de böylesine “sözde” bir rüşvet iddiası saklandıysa, bu daha büyük bir skandaldır. Anlayacağınız bu iddianın neresinden bakarsanız bakın tutarsız, mesnetsiz ve gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan bir iftira olduğu anlaşılıyor. Bu siyaset tarzı Menemenlilere hakarettir. Bu tarzı benimseyenlere de, destek verenlere de en güzel cevabı yine Menemenliler verecektir. Demokrasilerde seçimler olur ve sonuca herkes saygı gösterir. Demokrasiye ve meclisin iradesine saygı duyan herkesin seçim sonuçlarını kabul etmesi gerekir. Anlaşılan bazıları seçimi kaybetti ama sonucu hazmedemedi.

CHP MENEMEN İLÇE ÖRGÜTÜ

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum