Reklam
Reklam
Reklam

CHP Menemen'de ilçe kongresi sonlandı: Ömer Güney başkan seçildi

CHP Menemen’de olağanüstü ilçe kongresi yapıldı. İlçe başkanlığı için Ömer Güney ve Erdoğan Çınar'ın yarıştığı seçimi Ömer Güney kazandı.

CHP Menemen'de ilçe kongresi sonlandı: Ömer Güney başkan seçildi
08 Ağustos 2021 - 19:57 - Güncelleme: 09 Ağustos 2021 - 17:08

CHP Menemen’de ilçe kongresi sonlandı: Ömer Güney başkan seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Menemen’de kongre heyecanı vardı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen CHP Menemen Olağanüstü İlçe Kongresi bugün yapıldı.

Menemen Aşk Düğün Salonu’nda yapılacak kongrede ilçe başkanlığı için; İl Başkanlığı’nın geçici olarak ilçe başkanı olarak görevlendirdiği Ömer Güney, Belediye eski Başkan Aday Adayı Erdoğan Çınar, İlçe eski Başkanı Ali Aksakallı ve Metin Yaşatürk adaylıklarını açıklamıştı.

Kongre öncesinde kritik gelişmeler yaşandı. Metin Yaşatürk, Erdoğan Çınar lehine adaylıktan çekildiğini açıklarken Ali Aksakallı da kongrenin çarşaf listeyle yapılması halinde adaylığının devam edeceğini duyurdu ancak Aksakallı daha sonra adaylıktan çekildi. Kongrenin blok liste ile yapılmasına karar verildi. Kongrede başkanlık için Ömer Güney ve Erdoğan Çınar yarıştı.

YENİ BAŞKAN ÖMER GÜNEY

Oy sayım işleminin sona ermesinin ardından kazanan 208 oyla Ömer Güney oldu. Rakibi Erdoğan Çınar ise 89 oy aldı.

''KAZANAN CHP OLMUŞTUR''

Kazanmasının ardından konuşma yapan Güney, "Sonuçların partimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bu yarışın kazananı yoktur, kazanan CHP olmuştur. CHP olarak kongrede iki söz verdik; yerelde ve genelde iktidarı alacağız. Bunu da hep birlikte yapacağız. Diğer arkadaşıma da centilmence bir yarış sürdürdüğü için çok teşekkür ediyorum. Bütün delegelerimize bu demokrasi şölenine katıldıkları için çok teşekkür ediyorum. Bizim buraya gelişimiz bir zorunlulukta, partimizin verdiği görev ile geldik. Doğru olanın sandıktan çıkmak olduğunu düşünüyorum. Bugün bu da gerçekleşti; delegelerimiz bizden yana tavır gösterdiler. Çok çalışacağımız bir döneme herkes hazır olsun” diye konuştu.


Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum