Reklam
Reklam
Reklam

Aydın Pehlivan'dan sert 'boykot' çıkışı: Menemen halkına ihanet!

AK Partili Aydın Pehlivan, CHP ve İYİ Parti’nin meclis toplantısına katılmayarak kura çekiminin 7 Ocak’a ertelenmesine yol açılması karşısında, “CHP ve İYİ Partili meclis üyelerimizin bu anlamda ivedi karar almamakla Menemen halkına ihanet ettiklerini düşünmekteyiz” çıkışında bulundu

Aydın Pehlivan'dan sert 'boykot' çıkışı: Menemen halkına ihanet!
04 Ocak 2021 - 18:18

Aydın Pehlivan'dan sert 'boykot' çıkışı: Menemen halkına ihanet!

Menemen Belediye Başkan Vekilliği için yapılan, CHP’li Deniz Karakurt’un kura çekimiyle kazandığı ve AK Parti kanadı tarafından yargıya taşınması sonucu yenilenen seçim gerçekleşemedi. Yapılan yeni kura çekimini için mecliste flaş bir gelişme yaşandı. CHP ve İYİ Parti toplantıya katılmadı. AK Partili ve MHP’li üyelerin katılım gösterdiği oturum salt çoğunluk sağlanamadığı için kura çekimi 7 Ocak Perşembe Günü’ne ertelendi.

Toplantı sonrasında konuşan AK Partili Aydın Pehlivan, “Şu anda milletin takdirine, hukukun üstünlüğüne vurulmuş ciddi bir gemle karşı karşıyayız. Bir belediye başkan vekilliği seçimi yaşadık, bu seçimde ilgili yasa ve yönetmeliklere aykırı bir kura çekiminin gerçekleşmesi sonucunda 2’nci İdare Mahkemesi ve Bölge İdare Mahkemesi’nin aldığı kararı hiçe sayarak bugün Millet İttifakı dediğimiz CHP ve İYİ Parti meclis üyeleri meclise katılmayarak bugün yapılacak kura çekimini boykot seviyesine getirmişlerdir. Menemen halkının acilen hizmete ihtiyacı var, işçilerimiz şu anda belediyede para alamıyor, bekleyen yatırımlar var, hali hazırda Menemen halkının hizmet alma süreçlerini engelleyen CHP ve İYİ Partili meclis üyelerimizin bu anlamda ivedi karar almamakla Menemen halkına ihanet ettiklerini düşünmekteyiz. Süreç nereden buraya geldi? Belediye başkanının yolsuzluklarla ilgili şu anda cezaevinde bulunmasından dolayı hakikaten milletin karşısına çıkma irade ve güçleri olmayan CHP ve İYİ Partili arkadaşlarımız bu toplantıya katılmayarak içinde bulundukları zor durumu da Menemen halkına duyurmuş oldular. Bu konuyla ilgili 3 gün sonraya gün verildi. Bu konuyu Menemen halkının ve kamuoyunun takdirine sunuyoruz. Biz görev aşkıyla, görev azmiyle dimdik buradayız. Bu anlamda Menemen halkımız için inşallah hayırlara vesile olacak bir sonuç çıkacaktır. Bu ülkede hukukun üstünlüğüne hiç kimse gem vuramayacaktır” dedi.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?
‘3 gün sonra benzer bir durum yaşanabilir mi? Süreç nasıl ilerleyecek?’ sorularını yanıtlayan Pehlivan, “Biz şu an hayretler içerisinde izliyoruz. Menemen halkından kaçmak ne demektir? Biz bu görev süresi boyunca CHP’li ve İYİ Partili meclis üyesi arkadaşlarımızın takınmış oldukları tavırlardan dolayı hayret içerisindeyiz. İzliyoruz, her şeyle karşılaşabiliriz. Hukukçularımız bu konuyu irdeleyecek. Belediye Meclisi Kanunu’na ve ilgili yönetmelik gereği ikinci toplantı 4’te bir çoğunlukla toplanabilir diye bilgimiz var. Hukukçularımız inceleyecek, o minvalde ilerleyeceğiz” diye konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum