Aliağa Ortaokulu'nda 3 Boyutlu Eğitim Sınıfı Açıldı

İzmir’in Aliağa İlçesindeki Ortaokul’da üç boyutlu tasarım sınıfı açıldı Eğitimde kullanılmaya başlayan 3D teknolojisi Aliağa Ortaokulu’ndaki öğrencilerin hizmetine sunuldu

Aliağa Ortaokulu'nda 3 Boyutlu Eğitim Sınıfı Açıldı

İzmir’in Aliağa İlçesindeki Ortaokul’da üç boyutlu tasarım sınıfı açıldı Eğitimde kullanılmaya başlayan 3D teknolojisi Aliağa Ortaokulu’ndaki öğrencilerin hizmetine sunuldu

Aliağa Ortaokulu'nda 3 Boyutlu Eğitim Sınıfı Açıldı
19 Şubat 2019 - 15:23

Aliağa'da 3 Boyutlu Eğitim Sınıfı Açıldı


İzmir’in Aliağa İlçesindeki Ortaokul’da üç boyutlu tasarım sınıfı açıldı
Eğitimde kullanılmaya başlayan 3D teknolojisi Aliağa Ortaokulu’ndaki öğrencilerin hizmetine sunuldu. Fen bilimleri, coğrafya ve matematik derslerinde öğrenciler derslerinde üç boyutlu teknoloji yaralanacak ve eğitim görecek.
Yeni sınıfın açılışına Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek, öğrenciler ve öğretmenleri katıldı.


 
“BİLİM VE TEKNOLOJİ’DE Kİ GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK KURUMUMUZUN ÖNEMLİ VİZYONUDUR”
Aliağa Ortaokulu Müdürü Leyla Dokuzoğlu, eğitim ve öğretim seviyesini en üst düzeye çıkarmayı hedeflediklerini belirtti, 2018/2019 eğitim öğretim yılı hedeflerimizin arasında 3 boyutlu eğitim ve tasarım sınıfı oluşturmak vardı bunu gerçekleştirdik. Biz öğretmenlerin görevi Türkiye’mizin hedefleri doğrultusunda öğrencilerimizi son teknolojiler ile donatılmış bir şekilde yarınlara hazırlamaktır. Bilim ve teknoloji alanındaki gerçekleşen gelişmeleri, yenilikleri takip etmek ve ülkemizin gelişmesine katkı verebilmek ve belirleyici olmak eğitim kurumumuzun en önemli vizyonudur. Türkiye’mizi emanet edeceğimiz  bu pırıl pırıl çocuklarımızın daha ileri seviyede donanıma sahip olabilmeleri için bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Bu yıl bir hedefimiz daha var. Yabancı dil eğitimi de veren okulumuzda dil laboratuvarı açmak olacaktır” dedi.
“GÖRSEL AĞIRLIKLI ANLATIMLAR ÖĞRENCİLERİN DERSE OLAN İLGİSİNİ ARTTIRIYOR”
Değerlendirmelere göre görsel içerikli anlatıma dayalı tüm konuların kısa sürede çok daha iyi anlaşıldığını dile getiren Dokuzoğlu, “Görsel içerikli konuların anlatımları öğrencinin derse ilgisini arttırdığı ve daha iyi odaklandığı bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Konuyu anlayabilme ve hatırlama oranını ileri seviyede arttırdığı da tespit edilmiştir” dedi.
Aliağa Ortaokulu Müdürü Leyla Dokuzoğlu’nun yaptığı açılış konuşmasından sonra 3 boyutlu eğitim sınıfının kurulmasına katkı sağlayan firmanın yetkililerine protokol üyelerince plaketleri takdim edildi.
Daha sonra katılımcılar 3 boyutlu eğitim ve tasarım sınıfını ziyaret etti ve 3D gözlükleri takarak üç boyutlu eğitim hakkındaki bilgileri okul öğretmenlerinden aldılar. Üç boyutlu sınıfın açılış programı öğrencilerin hazırlamış olduğu müzik dinletisi ile son buldu
 
YORUMLAR

  • 0 Yorum