Reklam
Reklam

Aliağa Belediyesi'nden İşten Çıkartılan İşçiler Çanakkale Asfaltını Trafiğe Kapatarak Eylem Yaptı

Direnişlerinin 92’inci gününde Aliağa Belediyesinden işten atılan Belediye işçileri  İzmir-Çanakkale yolunu trafiğe kapattı. İşimizi geri istiyoruz pankartları ile yol kenarında bekleyen işçiler yolun iki tarafını da geçici olarak trafiğe kapatarak “atılan işçiler geri alınsın” sloganı attı.

Aliağa Belediyesi'nden İşten Çıkartılan İşçiler Çanakkale Asfaltını Trafiğe Kapatarak Eylem Yaptı
18 Ağustos 2019 - 21:53 - Güncelleme: 18 Ağustos 2019 - 22:08

Aliağa Belediyesi'nden İşten Atılan İşçiler İzmir –Çanakkale Karayolunu Trafiğe Kapattıİşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri mücadeleye devam ediyor. Demokrasi Meydanındaki direniş çadırına ziyaretlerde bulunan Chp İzmir eski Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı ve İzmir Kadın Meclisleri üyeleri işçilerin mücadelesinde yalnız olmadıklarını dile getirdi.

Direnişçi işçilerin taleplerini ve süreci dinleyen Eski Vekil Zeynep Altıok Akatlı “92 gündür direnen Aliağa Belediyesi işçilerinin işlerine bir an evvel geri dönebilmesi için mücadelelerine destek olmaya devam edeceğiz. Burada yaşanan hak gasbına karşı birlikte mücadele edeceğiz” dedi.İzmir Kadın Meclislerinden Hilal Susuz ise “ekonomik krizin faturasını emekçilere kesmek isteyen bu sistemin Aliağa’daki yansıması belediye işçilerinin işten çıkarılması oldu. Biz buradaki haklı direnişin sonuna kadar yanındayız. Aliağa belediyesi işçilerinin mücadelesi İzmir’deki ve Türkiye’deki işçilerin emekçilerin mücadelesine emsal oluşturacak bir direniş olduğu için burayı büyütmek zorundayız. Kadın Meclisleri olarak kadın cinayetlerine karşı yürüttüğümüz mücadelenin yanında işten çıkarmalarda kadın işçilerin öncelikli sıralarda yer aldığının da farkındayız. Kadına yönelik her türlü şiddete karşı birlikte mücadele edeceğiz” diye konuştu.

İşçiler ziyaretlerin ardından Çanakkale yoluna çıkarak eylemlerine devam etti.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum