Reklam
Reklam

Ak Parti Menemen Gençlik Kolları CHP'ye Transfer Oldu

AK Parti Menemen Gençlik Kolları Başkanı Haldun Çakmak ve ilçe gençlik kolları yönetimi partiden istifa ettiklerini ve CHP Menemen İlçe Örgütüne katıldıklarını açıkladı.

Ak Parti Menemen Gençlik Kolları CHP'ye Transfer Oldu
17 Temmuz 2019 - 18:48 - Güncelleme: 23 Ocak 2020 - 02:22

Menemen'de Ak Parti Gençlik yönetimi CHP rozeti taktı


 

Menemen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Menemen İlçe Başkanlığı,  AK Parti Menemen İlçe Gençlik Kolları Başkanı Haldun Çakmak ve yönetiminin istifa ederek CHP’ye katıldığını duyurdu.

 

CHP İlçe Başkanlığı binasında yapılan basın açıklamasında Menemen Belediye Başkanı CHP’li Serdar Aksoy,  İlçe Başkanı Serdar Değirmenci ve AK Parti’den istifa ederek CHP’ye geçen gençleri temsilen konuşan AK Parti İlçe Gençlik Kolları Eski Başkanı Haldun Çakmak AK Parti’den istifa nedenleri olarak; partinin antidemokratik uygulamaları ve Başkan Serdar Aksoy’un birleştirici tavrı olduğu ifade etti.

 

CHP’YE MENEMEN’DE GÜÇ KATACAKLARToplantını açılış konuşmasını yapan CHP Menemen İlçe Başkanı Serdar Değirmenci,  “Son yerel seçimler göstermiştir ki Türkiye’nin büyükşehirlerini CHP kazanmıştır, hayal gibi görünen Ankara, İzmir, İstanbul, Adana Antalya teker teker AKP’den alınmıştır. Bundan sonra CHP’nin yurt safında hedefi başkanlık sistemine hayır demek olacaktır. Menemen’de geçmiş dönemde AKP’de görev yapan arkadaşlarımız da bu gidişatı görüp, CHP’de yerini almak ve mücadelemize destek olmak için ilçe başkanlığımıza başvurdular. CHP’ye Menemen’de ayrı bir güç katacaklardır.  Hepsine hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyoruz” dedi.

CHP’NİN KAPISI HERKESE AÇIK!Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ise, “31 Mart seçimleri sonrası Türkiye artık yeni bir döneme geçmiştir. Bunu doğru okumamız gerekiyor. Bugünden sonra hangi siyasi parti ve gelenekten geliyorsa gelsin, hangi kimliğe sahip olursa olsun, CHP’nin kapısı herkese açıktır. Gencecik arkadaşlarımı bu cesur karar için tebrik ediyorum. Vicdanı olan herkesi CHP’ye bekliyoruz. CHP bir vicdan hareketidir. Bundan sonra yan yanayız. Yolumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu olsun, tam bağımsız Türkiye’nin yolu olsun” diye konuştu.

ANTİDEMOKRATİK UYGULAMALARDAN DOLAYI İSTİFA

AK Parti İlçe Gençlik Kolları Eski Başkanı Haldun Çakmak ise gençlik kolları ilçe yönetimi olarak AK Parti’den istifa ederek CHP’ye katıldıklarını söyledi.

Çakmak, “2018 yılında başlamış olduğum Menemen AK Parti ilçe gençlik kollarındaki görevlerimizden, partideki antidemokratik uygulamalardan partinin kutuplaştırıcı söylemlerinden dolayı 17 Temmuz itibariyle istifa edip, Menemen yeni bir soluk getirmiş, ülkemizin, ihtiyacı olan barışa Menemen’de ön ayak olan Sayın Serdar Aksoy’un birleştirici gücünden dolayı arkadaşlarımızla CHP ailesine katıldığımızı beyan ederiz” açıklamasında bulundu.Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • kırık amet
    1 yıl önce
    BAL GİBİ DE ROZET TAKMIŞLAR, İŞLERİNE GELMEYİNCE DE İNKAR EDİP KANDIRILDIK DİYOR, GİTTİĞİNİZİN YERİN MESCİT OLDUĞUNU MU SANIYORSUNUZ