Reklam
Reklam

AK Parti Meclis Üyesi Hanifi Can'dan rüşvet iddiası

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından yapılan başkanvekilliği seçimi öncesinde ortaya çıkan durum tartışmalara neden olurken AK Partili Meclis Üyesi Hanifi Can kendi arkadaşlarından birisine seçim öncesi 2 milyon TL rüşvet teklif edildiğini söyledi. Can, “Sizde hiç utanma yok mu?” ifadelerini kullandı.

AK Parti Meclis Üyesi Hanifi Can'dan rüşvet iddiası
02 Aralık 2020 - 16:41

AK Parti Meclis Üyesi Hanifi Can'dan rüşvet iddiası

İzmir’in Menemen İlçesi’nde Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından başkanvekili secimi gerçekleştirildi. Millet ittifakı CHP’li Deniz Karakurt’u aday gösterirken Cumhur İttifakı ise AK Partili Aydın Pehlivan’ı aday gösterdi. Yapılan seçimde oylar eşit çıkınca seçimi kura yöntemiyle CHP’li Karakurt kazandı.

Seçimin ardından AK Partili Meclis Üyesi Hanifi Can’dan şok bir rüşvet iddiası gündeme geldi. Can, seçim öncesinde kendi arkadaşlarından birisine 2 milyon TL rüşvet teklif edildiğini söyledi.

Can şu açıklamayı yaptı:

“Menemenli kardeşlerim bizler sizlerin oylarıyla seçildik ve belediye meclis üyesi olduk. Sizin hakkınızı savunmak için bizlere oy verdiniz. Şuan gelinen tablo ortada 6 milyona satın alınabilecek araçlar, 37 milyona kiralanmış. Devletin yani sizlerin haklarını çaldılar bir vazo alınmış 100 bintl verilmiş. Bu para çocuklarımızın hakkı yazık değil mi ? Devlete ait sağlam araçları kesip satmışlar, bunlar sizlerin çocuklarımızın hakkı,  şahıslara satılmış, yemişler . Pazar esnafımız 15 aydır mağdur pazar yeri yarım kalmış, rezil bir halde . İşçi kardeşlerim, 4 ay oldu maaşlarını alamıyor, evlerine ekmek  götüremiyorlar.  Bu kardeşlerimiz bizleri arıyorlar. Kim bizim hakkımızı savunacak diyorlar.  Peki soruyorum; Menemenli kardeşlerime sadece Serdar Aksoy mu suçlu ? Bu çalınan Menemen halkının  şu anki CHP Meclis üyesi arkadaşların da imzası var. Şimdi birileri çıkmış davul çalıyor. Kim bu arkadaşlar? Sizde hiç utanma yok mu ya? Sonra seçim olacak gece 2 milyon rüşvet  teklif ediyorsunuz. Arkadaşımız namuslu, şerefli biri parayı almıyor. Bu belgeli merak edenler vardır. Şimdi, siz rüşvet vereceğinize Menemen belediyesinde Çalışan işçi arkadaşlarımızın ‘önce 4 aylık maaşını ödeyin’ diyor. Takdiri Menemen halkına bırakıyorum”

Reklam
Reklam

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • ali yıldırım
  1 ay önce
  elindeki belgeyi ve rüşvet isteyen kişiyi açıklamazsan sen yalancı duruma düşersin, iftiracı olursun yada rüşvet istemiş olursun, söylediğin doğrularında hiç bir anlamı olmaz, onun için hem ismi hem belgeyi açıklamalısın. öyle ortaya lafı atıp kaçmak olmaz
 • can
  1 ay önce
  hapisteki hırsızları savunmayı gorev edınmıssınız
 • Müphem
  1 ay önce
  Bir iddia ortaya atıyorsanız altını dolduracaksınız. Laf olsun diye söylendiği çok belli.