Reklam
Reklam

41 Kare Aliağa Sergisi yoğun İlgi Gördü

Aliağa'da meydanda Aliağa'nın gönüllü fotoğrafçıları ilçenin en güzel yerlerinden çektikleri 41 adet fotoğraf sergisi açtı. sergi gelirlerinin yardımlaşma derneğine bağışlanacağını duyurdu.

41 Kare Aliağa Sergisi yoğun İlgi Gördü
28 Mayıs 2019 - 18:14 - Güncelleme: 30 Mayıs 2019 - 11:11
Aliağa’da ‘ 41 Kare Aliağa! Fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü. Aliağa fotoğraf atölyesi derneğinin Sergi gelirini yardım derneğine bağışlayacak olması katılımcılar tarafından takdir edildi.Aliağa’daki tamamını Aliağalıların oluşturduğu 2018 yılında kurulan dernek , Aliağa’nın çeşitli bölgelerindeki en güzel kareleri yakalayarak ölümsüzleştirdiği 41 fotoğraftan oluşan sergi görücüye çıktı. Aliağa’da fotoğraf çekmeye gönül vermiş ve fotoğrafçılığı hem meslek hem de hobi amaçlı yapan aynı zamanda kendini geliştirmek isteyen herkese destek veren (AFADER) derneğinin oluşturduğu sergiye bu yıl ilgi yoğundu.Sergi açılışına Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa ilçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Saka, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, CHP İlçe Başkanı Gülsen Cirit, Aliağa Meclis üyeleri, Petrol İş Sendikası Şube Başkanı Ahmet Oktay ve sendika yönetimi, İSGARD Başkanı Mutlu Baykal, Emekli Sen Şube Yönetimi ile çok sayıda davetli katıldı. Cumartesi akşamına kadar açık olacak olan sergiyi gezmek için Aliağa Sanat Sokağına vatandaşları beklediklerini dile getiren Dernek Başkanı Aytuğ Bayer, katılımcıları desteklerinden dolayı teşekkür ederek söze başladı. Bayer “ Aliağa’da çektiğimiz 41 fotoğraftan oluşan sergimiz 1 haziran tarihine kadar kafeler sokağında olacaktır, gelip gezebilirsiniz. Önceki yıllarda olduğu gibi sergimiz bu yılda yardım amaçlı düzenlenmiştir. 19 arkadaşımızın çektiği fotoğraflardan satın alarak Yeni Şakran Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine katkıda bulunmuş olursunuz. Sergimizin gelirini yardımlaşma derneğine bağışlayacağız” dedi.Aytuğ bayer’in konuşmasının ardından söz alan yeni Şakran Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Çıvlan “ AFADER derneği yönetimini ve sergide emeği olan herkese teşekkürlerini iletti. Kendi dernekleri ve yapılan yardımlar hakkında bilgilerde veren Çıvlan yapılacak olan yardımların dernek faaliyetlerinde kullanılacağını ve herkesin desteklerini bekledikleri bildirildi.

Sergiyi gezmek için gelen vatandaşlarla yakından ilgilenen fotoğrafçılar, fotoğraflar hakkında da bilgi almak isteyenlere detaylı anlatım yaptı.

 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum