Reklam
Reklam

23 Nisan coşkusu Menemen'de törenle kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101.'nci yılı nedeniyle Menemen Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle kutlandı.

23 Nisan coşkusu Menemen'de törenle kutlandı
23 Nisan 2021 - 19:16 - Güncelleme: 24 Nisan 2021 - 03:08

23 Nisan coşkusu Menemen'de törenle kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101.'nci yılı nedeniyle Menemen Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenlendi. Tören Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi.

Törene, Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, 57. Topçu Tugayı Komutan Yardımcısı V. Topçu Albay Eray Ercan, Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Özkaya, kurum amirleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması ile devam etti. Kubilay İlk Öğretim Okulu öğrencilerinden Tuna Sarıkaya, Berrak Bitiş ve Elif Sude Kara 23 Nisan şiirleri okudular. Şiir okuyan öğrencilerden Tuna Sarıkaya, şiirlerden sonra elindeki Türk Bayrağı ile Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz ve Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan'a giderek sarılıp fotoğraf çektirdi.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'sinin 101'nci yılı nedeniyle Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören, Belediye Bandosuyla şehir turu atarak devam etti. Meydanda başlayan şehir turunda Başkan Pehlivan, sokağa çıkamayan vatandaşların ve öğrencilerin bayramanı kutlayıp Türk bayrağı ve çikolata ikram etti. 


Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum