Öğretmene Şiddete Dikkat Çekmek İçin Bisiklet Sürecekler

Son dönemlerde öğretmenlere şiddetin artmasından rahatsız olan Antalya Türk-Eğitim- Sen üyesi olan 4 öğretmen, Antalya'dan başlayarak Adana'ya kadar bisiklet sürecekler.


Öğretmene Şiddete Dikkat Çekmek İçin Bisiklet Sürecekler

                Antalya Türk-Eğitim-Sen üyesi olan 4 öğretmen,son yıllarda öğretmenlere yönelik şiddete dikkat çekebilmek için, ilginç bir olay gerçekleştirecekler. Antalya'dan Bisikletle yola çıkacak olan öğretmenler, Adana'ya kadar bu şekilde pedal çevirecekler. Çok ciddi şiddet içerikli olayların yaşandığı ve birçok öğretmenin bu şekilde canının yanması üzerine, öğretmenler meslektaşları için pedal çevirecekler. Bunu öğremen öğretmen arkadaşları, böyle bir eylem gerçekleştirdikleri için kendilerini taktir ettiler.Eğitim adına da önemli olacak olan bisiklet turunda, birçok yerde önemli mesajlar verilecek.
                                    Öğretmene Şiddete Hayır
1 Temmuz'dan itibaren tatile girecek olan öğretmenler, tatil zamanında bile bazı yerlerde şiddete uğruyor. İlla kavga anlamında değil, sözlü olarak da taciz ediliyorlar. Her ilde bu yaşanmasa da, bazı bölgelerde çok ileri seviyede olması yüzünden sıkıntılar da yaşanıyor. Antalya Türk-Eğitim-Sen Başkanı olan Oğuz Öztürk, " Yaz tatilinde öğretmenlerimize yapılan şiddeti unutmayacak ve unutturmayacağız. Bu dönem özellikle çok fazla şiddete maruz kalan öğretmen arkadaşlarımız için, böyle bir etkinlik düzenleme kararı alındı. Ayrıca,Siyasi arkadaşlarımızın bu yönde bir yasa önerisi yaparak, Öğretmen arkadaşlarımıza şiddeti durdurmalarını isteyeceğiz. " 
                                  Şiddetin Durması İçin Tepki
Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında, bazı okullarda öğretmenlere yönelik saldırıların olması, her yönden eğitim seviyemiz adına da olmaması gereken bir durumdur. Antalya'dan başlayacak olan böylesine anlamlı bir davranışın, daha fazla yaygınlaşarak devam etmesi için çaba gösterilecek. Diğer illerden de destekler gelerek, eğtim adına daha mantıklı işlerin yapılması için tepkiler artacak gibi duruyor.