Reklam

Yahşelli Gençlik Spor  Şampiyonluğun Sevincini Yaşıyor

Yahşelli Gençlik Spor 2. Amatör grupta Play off'larda Karabağlar Spor'u 2-1 mağlup ederek Play Off Şampiyonu Oldu.

Yahşelli Gençlik Spor  Şampiyonluğun Sevincini Yaşıyor

Yahşelli Gençlik Spor 2. Amatör grupta Play off'larda Karabağlar Spor'u 2-1 mağlup ederek Play Off Şampiyonu Oldu.

Yahşelli Gençlik Spor  Şampiyonluğun Sevincini Yaşıyor
06 Temmuz 2019 - 18:51

2. Amatör A Grubunda bulunan Yahşelli Gençlik spor, 35 puan toplayarak 3. sırada tamamladığı ligde play of oynamaya hak kazandı. Geçtiğimiz hafta Atatürk Stadında oynanan Play Off final müsabakasında eski Karabağlar Sporu 2-0 yenerek 1. Amatör kümeye yükselme başarısı gösterdi.

Karabağlar Spor – Yahşelli Gençlik spor arasından oynanan maçta hava şartlarına rağmen taraftarında desteğini arkasına alan Yahşelli Gençlik spor, maça hakim taraf oldu. Maça hakim olan temsilcimizin 2 topu direkten dönerken, galibiyet gollerini 65. Ve 71. Dakikalarda Roni Dögüş’den geldi.

Maçtan sonra konuşan Yahşelli Gençlik spor teknik direktörü Salih Kiremitçi, ” bugün tüm sezon çektiğimiz cefanın emeğini aldık. İyisiyle kötüsüyle bir sezonu şampiyon olarak geride bıraktık. Bazen dikenli yollardan geçtik bazense güllük gülistanlıktı her şey. Öyle bir şey ki yokluktan Tüm sezonu tek bir forma ile geçirdik. Kirlendi yıkadık tekrar kirlendi tekrar yıkadık. Yılmadık ve Ayağımıza çelme takmaya çalıştılar düşmedik. Düşürmedikte öyle bir kaygımız yoktu. Dost olduk düşmanlık bize göre hiç olmadı. Ayağa kalktık yürüdük. Son dakika bulduğumuz boya parasıyla Maça 10 dk  kala sahamızı kendi ellerimizle çizdik. Yorulmadık. Tüm yokluklara rağmen Hayal ettik başardık, teşekkürler çocuklar “dedi.      
 
Kulüp başkanı Ahmet Aksözek yaptığı konuşmada şunları söyledi. “ Bütün bir sezon çok çalıştık yönetim ve futbolcular bir bütün olduk. Oyuncularımızın hiç biri tek bir kuruş almadan yüreklerini ortaya koydular şampiyon oldular. Bunu hak ettiler. Ayrıca Biz küçük bir köy takımıyız.   Bütçemiz çok kısıtlı yani örnek verebilirsem geçen yıl oyuncularıma yokluktan bir eşofman takımı bile yaptırmadım. Sağ olsun buradan tek sahibi Olduğumuz formalarımızı bizi kırmayıp yaptıran inci patissare sahibi zafer Gün abimize de teşekkür ediyorum takımımıza sahip çıktı. Ayrıca takımı şampiyonluğa taşıyan Salih Kiremitçi hocama ve oyuncularıma tekrar teşekkür ediyorum. Buradan söylemek istediğim bir şey daha var lütfen Yahşelli Gençlik spora destek olabilecek iş adamlarımız esnaflarımız varsa bizimle iletişime geçsinler” diye konuştu


YORUMLAR

  • 0 Yorum