Reklam
Reklam

Türkiye Ekrana Kitlendi Adaylar Tartıştı

Uzun zamandır beklenen ortak proğramda, " İmamoğlu ve Yıldırım " canlı yayında bir biriyle her konuyu ele alan bir yayına imza attılar.

Türkiye Ekrana Kitlendi Adaylar Tartıştı
17 Haziran 2019 - 02:14 - Güncelleme: 19 Haziran 2019 - 01:37

                           İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinden önce, uzun zamandır dört gözle beklenen ortak yayında, " Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım " bir birleriyle adeta yarıştılar. Merak edilen tüm sorular masaya yatırıldı. A Haber ekranlarında canlı olarak yayınlanan ve moteratör'ün ise İsmail Küçükkaya'nın olduğu yayını,tüm Türkiye ekran karşında seyretti. 23 Haziran seçimlerinden önce ortak proğrama çıkan adaylar, neredeyse hiç bir konuyu atlamadan cevap verdiler. 31 Mart seçimlerinin iptalinden sonra, alınan kararla beraber 23 Hazirana seçimler ertelenmişti. Canlı Yayına çıkan iki aday, halkın merak ettiği tüm sorulara açık ve net şekilde cevap verdiler.

                                            İki Aday Sorulara Net Cevaplar Verdiler

Gayet medeni bir şekilde canlı yayına katılan " İmamoğlu ve Yıldırım," Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın sorduğu sorulara kendilerine verilen dakikalar içinde cevap vermiş oldular. Yayından önce, bazı kesimler tartışmanın alevleneceğini ve iki adayın sinirsel olarak gerileceğini söylüyordu. Ama durum öyle olmadı. 31 Mart seçimlerinin iptal olmasının nedenlerinden, iki adayın projelerine kadar baya bir konu ele alındı. Tüm Türkiye ise ekrana kilitlenirken, bazı şehirlerde meydanlarda kurulan Dev ekran üzerinden insanları proğramı takip etti. Yaklaşık 3 Saat süren yayında, insanların seçimlere yönelik ve adayların düşüncelerine yönelik merak ettikleri ne varsa yanıt buldu.

                                             İki Aday Bir Birlerine Sorular Sordu

Sadece onlara sorular sorulmadı. İmamoğlu ve Yıldırım sırasıyla bir birlerine sorular sordular. Bazen gerilim olsa da,kısa sürede yerini olumlu hava alarak, iki adayda sorulardan kaçmadan yanıtlama yoluna gitti. Adayların, seçimi kazanmaları halinde yapacakları ilk işlerde soruldu. Halka yaklaşımları ve yapacakları projelerin gerçeklik payı da ele alınarak, verilecek sözlerin hangi aşamalarda tutulacağına kadar serbest bir şekilde konuların detayına kadar inildi. Yayın çok aktif bir şekilde geçti. İsmail Küçükkaya zaman zaman adayların arasına girerek ortamı yumuşatsa da, çoğu zaman zaten adaylar sırasıyla kendilerine verilen süre içinde soruları rahatlıkla cevapladılar. 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum