Reklam
Reklam

Suni Çim Nerelerde Kullanılır? Suni Çim İle Balkon Dekorasyonu

Suni Çim Nerelerde Kullanılır? Suni Çim İle Balkon Dekorasyonu. Futbol oynarken kullanılmak üzere ortaya çıktığı var sayılsa da tüm spor oyunlarının oynandığı zeminlerde, bahçe ve balkon peyzajında ve yine dekorasyon amaçlı olarak birçok alanda kendisine kullanım alanı oluşturmuştur.

Suni Çim Nerelerde Kullanılır? Suni Çim İle Balkon Dekorasyonu
18 Kasım 2020 - 11:21 - Güncelleme: 18 Kasım 2020 - 11:33
Suni çim tüm yaşam alanlarında kullanılmak üzere tasarlanmış bir zemin ürünüdür. Futbol oynarken kullanılmak üzere ortaya çıktığı var sayılsa da tüm spor oyunlarının oynandığı zeminlerde, bahçe ve balkon peyzajında ve yine dekorasyon amaçlı olarak birçok alanda kendisine kullanım alanı oluşturmuştur.

 

Suni Çim Kullanım Alanları

 

Suni çim en çok peyzaj ve futbol sahası yapımında kullanılmaktadır. Suni çimin geniş kullanım aralığı arasında; futbol, tenis, rugby gibi sahalar da yer almaktadır. Yine havuz kenarı gibi alanlarda da dekoratif suni çim ürünleri kullanılmaktadır.

 

Suni Çim Kullanmanın Avantajları

 

Suni çim kullanmanın bazı avantajları bulunmaktadır. Bu avantajları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 

Ek bakım maliyetleri: Suni çimin ek bakım masrafları yoktur. Suni çim biçme ve gübreleme gibi ek bakım maliyeti oluşturmaz. Özellikle halı saha ve birçok spor alanında kullanım tercihi olma sebebi ile bakım maliyeti gerektirmemektedir.

 

Uzun süre dayanım: Alanına uygun suni çim ürünü seçtiğiniz takdirde uzun yıllar bu ürünü kullanabilirsiniz. Suni çim üreticileri, ürünlerinin kullanımı için belirli bir aralık sunar. Ürünlere göre değişse de 6-8 sene arası olan bu kullanım süresince ürünü kullanmak için doğru ürünü seçtiğinizden emin olmalısınız.

 

Temizliği kolaydır: Özellikle bahçe ve balkon için suni çim ürünlerinin temizliği oldukça kolaydır. Sadece süpürge ve su, suni çimi temizlemek için yardımcı olacaktır.

 

Suni Çim Fiyatları

 

Suni çim fiyatları birçok değişkene göre farklılık göstermektedir. Suni çim fiyatlarını belirleyen ilk şey; ürünün üretildiği sıklık, çim halının m2’deki ağırlığıdır. Farklı değişkenler sebebi ile yapay çim fiyatı için kesin bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Projenize uygun suni çim fiyatı almak için suni çim üreticisi bir şirketten teklif alabilirsiniz.

 

Suni Çimin Rengi Solar mı?

 

Doğal çimler, güneş ışınlarına maruz kaldıkları zaman renkleri sararmaktadır. Bunun önüne geçmek için de iyi bir bakım gerekmektedir. Suni çim ürünler UV teknolojine uygun olarak üretileceği için  renginin solması gibi bir problem ile karşılaşmazsınız.

 

Suni Çimi Nereden Satın Alabiliriz?

 

Perakande satış için üretici şirketlerin web siteleri veya yapı marketlerden suni çim temin edebilirsiniz. Halı saha gibi projeler için üretici şirketler ile işbirliği yapabilirsiniz.

 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum