Reklam
Reklam
Reklam

Pandemi ve Deprem Korkusu Prefabrik Evlere Talebi 2 Kat Artırdı

Pandemi ve Deprem Korkusu Prefabrik Evlere Talebi 2 Kat Artırdı

Pandemi ve Deprem Korkusu Prefabrik Evlere Talebi 2 Kat Artırdı
27 Mayıs 2021 - 16:17

İkinci yılında tüm dünyada etkisini sürdüren koronavirüs salgını prefabrik evlere olan ilgiyi artırdı. Prefabrik yapı sektöründe hizmet veren firma yetkililerinden aldığımız bilgiye göre salgın öncesi normal seyirdeki talep süreçle birlikte iki katından fazla artmış durumda.
Sektör yetkilileri müstakil ev ilgisi nedeniyle prefabrik evlere olan mevcut yoğun talebin salgınla beklenmedik şekilde yükseldiğini vurguladılar. Oluşan yoğun talebi karşılamaya yönelik önemli planlamalar yaptıklarını ifade eden sektör yetkilileri bu doğrultuda ilk olarak üretimi artırıcı ek mesailer getirdiklerini belirttiler.
Her bütçeye özel konteyner evler
Prefabrik yapı sektörü hızlı üretimli ve kısa sürede kurulumla hazır olan ev modelleriyle güvenli ev sahibi olmak isteyen vatandaşın işini kolaylaştırıyor. Bu doğrultuda salgın döneminde aynı gün içerisinde hazır olan konteyner evler tasarlanarak üretildi. Prefabrik ev modeliyle tek ve iki katlı müstakil evler farklı bütçelere özel büyüklüklerde üretiliyor. Sektörde dar gelirli vatandaşları da müstakil ev sahibi yapmaya yönelik geliştirilmiş konteyner ev modeli bulunuyor. 1+1 ve 2+1 planda özel tasarımların yer aldığı konteyner evlerle ortalama gelire sahip bir aile kolaylıkla müstakil ev sahibi olabiliyor. Sektörün önde gelen markalarından Karmod tarafından üretilen 35 m2 konteyner ev fiyatı 40 bin liranın altında. Bu özel evler uzun ömürlü yapı sınıfında yer almakta olup depreme tam güvenli konut modeli sınıfında yer alıyor. 
1+1 modelde içerisinde wc ve duş kabinini de yer aldığı verandalı konteyner ortalama bir ailenin müstakil hazır ev talebini en iyi şekilde karşılayacak şekilde planlanmış. Üstelik bu ev fiyatına her şey dahil. Konteyner evin elektrik tesisatı yapıya özel projelendirilmiş olup tam yangın güvenliğine sahip. Elektrik tesisat kablolarında ihtiyaç duyulan elektrik enerjisine özel kalınlıkta kablolar tercih edilmiş. Bağlantılarda yangın güvenliği için özel klemens kullanılması önemli bir detay. Konteyner evin sigortasında Viko marka ISO belgeli ürün kullanılmış. 35 m2 konteyner ev sevk edildiği gün oturuma hazır hale geliyor. Size düşen tek şey elektriği yapı dışına çekilen buattan ana şebekeye bağlatmanız. Atık ve temiz su tesisatları wc ünitesi, musluklar ve lavaboya varana kadar her detayıyla kullanımınıza hazır. Arkaya çekilen çıkışlardan ana şebeke bağlantıları kolaylıkla yapılabilir. 
42 m2 konteyner ev beklentilerinizin de ötesinde konfora sahip. Duvardan çatıya sandviç panel sistemle üretilen bu ev yaz kış kullanımlarında betonarme binalardan daha iyi yalıtım özelliğine sahip. Bu özel ev salgın dönemi müstakil ev taleplerini en iyi şekilde karşılamak üzere konforlu olarak tasarlanmış. Görünümü, uzun ömürlü yapı modeli, iç kullanım ergonomisiyle standart bir evden beklediğiniz tüm konfor bu evde. Modern tesislerde demonte olarak hazırlanan bu konteyner ev Türkiye’nin her iline tek araçla nakledilebiliyor. Sevkiyatın tamamlandığı anda bölgede hazır edilen iki kişilik uzman ekip ve vinç yardımıyla sadece 6 saatte montajlanarak oturmanız için size teslim ediliyor. Sandviç panelli sızdırmaz bu evin üzerinde ekstra çatı uygulaması da bulunuyor. Yazın en sıcak günlerinde serin iç ortamı, kış soğuğunda kolayca ısıtılarak uzun süre sıcaklığı muhafaza etmesiyle sahiplerine her zaman konfor yaşatıyor.
 
Sağlığınız için prefabrik ev
Yeni nesil teknolojiler kullanılarak modern tesislerde ön üretimle hazırlanan prefabrik evlere günler içerisinde sahip olabilirsiniz. 64 m2 2+1 prefabrik ev kullanım yerinde 2 ila 3 gün içerisinde kurulum yapılabiliyor. 82 m2 prefabrik ev de sadece 3 günde kuruluyor. Zemin şapı ve ıslak zemin fayans uygulamaları yapıldıktan sonra 2 günde evin boyaması da tamamlanarak oturulabilecek duruma getiriliyor. Termin durumuna göre üretim dahil 15 ila 30 gün içerisinde uzun ömürlü sağlıklı prefabrik eve sahip olmanız oldukça kolay. Arsanız hazırsa bütçeyi dert etmeyin. Gelir durumunuza göre çok cazip prefabrik ev fiyatlarıyla müstakil ev sahibi olmanız hemen mümkün. Karmod prefabrik evle kısa sürede doğada dilediğiniz yerde konut sahibi olarak kendinizin ve ailenizin sağlığını en iyi şekilde koruyabilirsiniz. Risklerden uzak doğada yaşam için sağlıklı prefabrik evi tercih edin gönlünüz ferah olsun.

 
Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum