Reklam

Özel Sporcu Arda 3 Dalda Türkiye Şampiyonu Oldu

Menemen’deki Genç Aydınlar Spor Kulübü’nün özel sporcusu Arda Yıldırım Türkiye Şampiyonu oldu.

Özel Sporcu Arda 3 Dalda Türkiye Şampiyonu Oldu

Menemen’deki Genç Aydınlar Spor Kulübü’nün özel sporcusu Arda Yıldırım Türkiye Şampiyonu oldu.

Özel Sporcu Arda 3 Dalda Türkiye Şampiyonu Oldu
17 Mayıs 2019 - 13:28

Özel Sporcu Genç Arda 3 Dalda Türkiye Şampiyonu Oldu

 

İzmir’in Menemen ilçesinde 2014 yılında kurulan ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesinde Atletizm-Yüzme-Bowling-Bocce-Masa tenisi branşlarında faaliyetlerini sürdüren kulübün bünyesindeki 18 sporcudan biri olan mental genç yetenek Arda Yıldırım yüzmede Türkiye şampiyonu oldu.

 

Türkiye'nin her yerindeki müsabakalara katılan Genç Aydınlar Spor kulübü, 2019 yılında Arda Yıldırım ile başarıya ulaştı. Arda Yıldırım, İzmir Gençlikspor İl Müdürlüğü Alsancak Atatürk yüzme havuzunda antrenörü Ürküş Berber ile 3 yıl yoğun tempoda eğitim aldı. Aldığı özel eğitimlerin neticesinde 11-12 Mayıs 2019 tarihlerinde TÖSSFED Özel Sporcular Federasyonunun düzenlediği Gebze’de yapılan Türkiye şampiyonasında; 50 Kurbağa, 100 Kurbağa, 50 sırt branşlarında Türkiye Şampiyonu oldu. Ayrıca 50 serbestte ve 100 serbestte de Türkiye 3.'sü oldu. 
Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak'da özel sporcu Arda'ya başarılarından dolayı madalya ve hediyesini verdi.

 

Kulüp başkanı Burhanettin Aydın, engelli haftasında madalyasını alan Arda Yıldırım'a desteklerini sürdüreceğini söyledi. Aydin, " İl spor Müdürlüğünün özel bireylere pozitif ayrım yaparak özel öğretmenler eşliğinde özel bireyleri karşılık gözetmeksizin her türlü fedakarlık yaparak çalışmalarını desteklediğinden dolayı İl Spor Müdürlüğüne ve tüm antrenörlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın’a bu güzel faaliyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Yüzmede Arda’ya özel bir çalışmayla dünya şampiyonasına hazırlamak için yoğun antrenman serisiyle antrenörü Ürküş Berber tarafından çalışmalarına devam ediliyor.


YORUMLAR

  • 2 Yorum