Reklam
Reklam

Nihat Özdemir TFF'nin Yeni Başkanı Oldu

TFF'nin yeni Başkanını belirlemek için bugün Ankara'da toplanıldı. Çıkan sonuçta ise TFF'nin yeni Başkanı " Nihat Özdemir " oldu.

Nihat Özdemir TFF'nin Yeni Başkanı Oldu
01 Haziran 2019 - 14:49

           Türkiye Futbol Federasyonu yapılan başkanlık seçimi sonrasında başkanını belirdi. Ankara JW Marriott Otelde yapılan oylamada, TFF 42. Başkanı " Nihat Özdemir " oldu. Tek aday olarak seçime giren Özdemir, " 174 Oy " alarak yeni başkan olurken, uzun süren başkan belirleme çalışmalarıda son bulmuş oldu. " Yıldırım Demirören " istifa ettikten sonra başkanlık koltuğu boşalmıştı. Haziran ayı ise merakla beklenerek,seçim yapılması bekleniyordu. O seçimde çıkan kararla beraber artık başkan belli oldu. Nihat Özdemir'in listesinde şu isimler var; 

            Servet Yardımcı, Mehmet Baykan, Muzaffet Nasıroğlu, Hamit Altıntop, Selim Soydan, Ali Düşmez, Erhan Kamışlı, Mustafa Hacı Kerimoğlu, Alkın Kalkavan, Erdal Bahçıvan, Mustafa Çağlar, Hasan Akıncıoğlu, Nuri Akın, Yılmaz Büyükaydın.

                                Türk Futbolunu Daha İyi Yerlere Getireceğim

Nihat Özdemir, " Yıldırım Demirören 7 yıl boyunca güzel işlere imza attı. Kendisine Türk Futbolu olarak teşekkürlerimizi sunarız. Göreve başladıktan sonra Türk Futbolunu ne kadar ileriye taşıyabilirsek, o kadar büyük işler yapacağız. Yenilikleri de beraberinde getireceğiz. TFF hiç kolay bir yer değil. Ama buna hazırız. Bugüne kadar Futbol adına çok önemli görevlerde bulunarak,takım oyuncusu olmaya çalıştım. Telefonum herkese açık. " 

                                     Nihat Özdemir Kimdir? 

Nihat Özdemir, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmu,sonrasında uzun dönem Fenerbahça asbaşkanlığı görevine devam etmiştir. Sonrasında ise TFF yönetim kuruluna katılarak, burada önemli görevler almıştır. Türkiye'nin en zengin iş adamları arasında gösterilen Özmir, 1950 Diyarbakır doğumludur. Özdemir bundan önce " Sanayi, Turizm ve İnşaat " alanlarında ülkemize büyük katkı yapan projeleri yerine getirmiştir. 

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum