Reklam
Reklam

Menemen'de yatırım tarlalara doğru yön aldı

Turpa Emlak Menemen Temsilciliği gayrimenkul danışmanı Erhan Akın, Menemen’de gayrimenkul fiyatlarında dalgalanma devam ediyor dedi.

Menemen'de yatırım tarlalara doğru yön aldı
03 Ocak 2021 - 15:51 - Güncelleme: 03 Ocak 2021 - 17:09

Menemen'de yatırım tarlalara doğru yön aldı

Son zamanlarda Gayrimenkul sektöründe yaşanan dalgalanmanın en büyük sebebinin Covid-19 olduğuna dikkat çeken Turpa Emlak Menemen Temsilciliği gayrimenkul danışmanı Erhan Akın, “ Son günlerde faizlerin artışı ve pandeminin etkisi gayrimenkul yatırımcılarını bir hayli düşündürüyor. Yatırımlarını döviz veya borsada değerlendiren yatırıcımlar tarla ve bağ, bahçe alarak da kar etmeye devam ediyor” dedi.

Akın, “İzmir’de gayrimenkul sektörü her geçen gün değer kazanarak büyüyor.  Bunun en büyük sebebi de ilçe bazında %5 net göç alması olarak görülüyor. Maalesef geçtiniz aylarda yaşadığımız deprem sonrası 0-5 yaş arası konutlarda ve villalarda fiyat artışı yaşandı. İzmir’de genel olarak konut fiyatlarının %28.42 olarak bir artış olduğu gözlenmiştir. Eski yapılarda ise fiyatların artışa gitmeyerek sabit kalmasına hatta zaman zaman düşmesine sebep oldu. Ayrıca tarla, bağ ve bahçelerde ise daha da fazla bir artış olduğu görülmüştür. Menemen merkeze yakın tarlalarda yer yer dönümü 50.000 TL ile 60.000 TL’yi kimi yerlerde ise 100.000 TL’yi aşmıştır. Yatırımcılarımıza tavsiyemiz tarla ve arsa alsınlar bu fiyatlar ilerleyen zamanda daha da yükselir.

Pandemiden dolayı tüm piyasalarda olduğu gibi emlak piyasasında da bir durgunluk var.
Yasaklar kalktıktan sonra piyasalar tekrar hareketlenir tabi konut kredisinin de düşmesi lazım. Emlak sektörünün geleceği emin ellerde, daha güvenilir daha iyi hizmet veren bir sektör olacak, genç arkadaşlara tavsiyem daha aktif olsunlar. İlerleyen zamanda devletimizin çıkardığı emlak sektörünü kapsayan yasalarla emlak sektörünün önü açık. Yasalar emlak ofislerimizi ve halkımız daha da güvenceye alınacaktır  ve ilerleyen zamanda tüm satışlar emlak ofisleri aracılılığıyla olacaktır. Son olarak vatandaşlarımıza tavsiyem kurumsal firmalarla çalışmaya özen gösteriniz elimizden geldiğince daha iyi hizmet vermekten çekinmeyeceğiz” dedi.

 
Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum