Reklam
Reklam
Reklam

Menemen'de üzerinden tren geçen köpek emin ellerde

Menemen Yahşelli'de üzerinden tren geçmesi sonucu bacağı ve kuyruğu kopan köpek Menemen Hayvan Barınağında tedavi altına alındı.

Menemen'de üzerinden tren geçen köpek emin ellerde
18 Eylül 2021 - 17:26 - Güncelleme: 18 Eylül 2021 - 18:07

Menemen'de üzerinden tren geçen köpek emin ellerde

Menemen'e bağlı Yahşelli bölgesinde bugün bir sokak köpeğinin bacağı ve kuyruğunu kopmuş şekilde bulundu. Zavallı köpeği mahalle sakini Sibel Oranlu tesadüfen görerek tedavi altına alınması için Menemen Belediyesi Hayvan Barınağını aradı. 
Gelen ihbar üzerine Hayvan Barınağında görevli personel Yahşelli mahallesine gelerek köpeği barınağa götürdü. Kan kaybından ölmek üzere olan köpeğe barınakta ilk müdahale yapılarak tedavi altına alındı. O ARTIK MİSAFİRİMİZ

Tedavi altına alınan köpek hakkında Menemen Belediyesi Sorumlu Veteriner Hekimi Tunahan Çoban, tedavilerin devam ettiğini ve sağlığına kavuştuktan sonra sahiplendirilebileceğini ifade etti.Çoban, "Bugün duyarlı bir vatandaşımızın bizleri arayarak ihbarda bulunduğu sağ ön ayağı üzerinden ve kuyruğundan tren geçtiği beyan edilen köpeği olay yerinden teslim alarak ilk müdahaleyi Menemen Belediyesi geçici hayvan bakım evinde yaptık. İlk müdahalenin ardından kanaması durdurulan köpeğin gerekli tetkiklerini uygulanıp tedavisine başlandı. Sağ ayağını bir daha kullanamayacak olan zavallı köpek bundan sonraki süreçte tesisimizin misafiri olacak. Köpeğimiz için sahiplendirme çalışmalarına başlanacak olup iyi olması için gereken her şey yapılacak. Bu üzücü durumları yaşamamak ve yaralanmış bakıma muhtaç olan hayvanlarımız için tüm gücümüzle çalışmaya ekip olarak devam edeceğiz"dedi.
Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum