Reklam
Reklam

Menemen'de Başı Boş Köpekler Halkı Tedirgin Ediyor

Menemen'in mahallelerindeki başıboş köpeklerin her geçen gün artması halkı tedirgin ediyor.

06 Haziran 2019 - 00:02 - Güncelleme: 11 Haziran 2019 - 03:24

Menemen’de Başı Boş Köpekler Halkı Tedirgin Ediyor


Menemen’de sahipsiz köpeklerin son günlerde mahallelerde çoğalması ile şikayetler arttı. Hemen hemen her mahallede bulunan köpekler hem seslerinden hem de görüntülerinden dolayı mahalle sakinlerini korkutuyor.

Egeken2  ve Ulukent bölgesinde köpekler giderek arttı. Mahalle sakinlerinin iddialarına göre geceleri köpekler arabalarla getirilip salınıyor. Daha öncede defalarca yaşanan ve önlem alınamayan bu hadise bu yılda hortladı. Çevre ilçelerden belediyelerce toplanan köpekler Menemen’e getirilip özellikle de köylere bırakılıyordu. Şimdilerde Ulukent, Egekent2 ve Villa Kent mahalle sakinlerinin Haber Hattımıza attıkları mesajlarda aynı sorunu yaşadıklarını dile getirdiler.İŞE GİDENLERİN KORKULU RÜYASI

Sabahın erken saatlerinde evlerinden çıkıp işe gidenleri havlayarak korkutan köpekler nadiren de olsa saldırdıkları iddia edildi.  Bazen amaçsızca havlayan köpekler bazen de aç oldukları için havlıyor. Geçtiğimiz yıllarda araçlar geçerken saldıran köpeği korkutmak amaçlı arabasını üzerine süren şahıs köpeği ezmiş ve kameralardan kimliği belirlenip yakalanmış büyük cezalar alarak TV’lerde yayınlanmıştı. İlçemizde de birçok köpek yoldan geçen araçların üzerine zıplayarak ısırmaya çalışıyor. Hatta ilçemizdeki bir otoparkta bulunan 3 aracın tampon ve motor aksamlarını parçalayarak maddi zarara yol açtı. Bazen tehlikeli bazen de sevimli olan köpekler için Menemen Belediyesi Sokak Canları Kurtarma araçlarını temin ettiğini ve çalışmalara başlayacaklarını, sokak hayvanlarını toplayarak barınakta tedavileri yapılacağını geçtiğimiz günlerde duyurdu. Fakat sokaklardaki hayvanlarda azalma henüz görülmedi.Her ne kadar şikayet edilse de sıcak yaz günlerinde dertlerini anlatamayan sokak hayvanları, çoğu zaman aç ve susuz kalıyor. Onlarında bir can taşıdığını unutmayarak belli köşelere temiz su kapları ve evdeki yemek artıklarını koyarak beslemekten vazgeçmeyin.

 

 

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum