Reklam
Reklam

Karşıyaka da Haklarını isteyen işçiler Eylem Yaptı

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde Belediye işçileri iki yıldır zamanında maaşlarını alamadıkları ve 1 yıldır da ikramiye alamadıkları gerekçesi ile eylem düzenledi.

Karşıyaka da Haklarını isteyen işçiler Eylem Yaptı
27 Şubat 2019 - 17:12 - Güncelleme: 13 Haziran 2019 - 23:59

BELEDİYE İŞÇİLERİNDEN MAAŞ EYLEMİ


 

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde Belediye işçileri iki yıldır zamanında maaşlarını alamadıkları ve 1 yıldır da ikramiye alamadıkları gerekçesi ile eylem düzenledi.İzmir'de, Karşıyaka Belediyesi'nde çalışan işçiler, iki yıldır zamanında maaş alamadıkları, 1 yıldır da ikramiye alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı. Karşıyaka Belediyesi'ne bağlı Kent A.Ş.'de çalışan işçiler, Belediye binası önünde toplanan 200 belediye işçisi, ‘Direne direne kazanacağız, Kent A:Ş işçileri köle değildir diye sloganlar attı. Genel İş 5 No'lu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, işçiler adına konuşma yaparak, “ Belediye yetkilileri ile defalarca görüştük, her görüşmemizde bizlere sözler verildi ve hiçbir olumlu adım atılmadı. Bu ayıp onlarından, biliyoruz ki bazı kesimler, basın acıkmamızı seçim arifesinde yaptık diye bizleri suçlayacaktır. Halbuki bu güne kadar hiçbir adım atmayanlardadır suç. Bizlerin çığlığına kulak verin, herkese çağrı yapıyoruz, bizim hemen ödeyin dedi.

EŞİT DAVRANILMASINI İSTİYORUZ


Belediyedeki bütün çalışanlar emekçidir ve herkese aynı eşitlikte yaklaşılmasının gerektiğini dile getiren Kara, ağırlaşan yaşam koşullarını göz önüne almaları gerekiyor ve emekçilerin hakkı olanı ödemeliler. Görevden ayrılacak olan Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın emekçi kardeşleri ile kırgın olmadan helalleşerek ayrılması kendisine kuşkusuz onur ve prestij kazandıracaktır diye ekledi.

Basın açıklaması esnasında herhangi bir taşkınlık yada olay yaşanmazken işçiler, belediyenin önünden olaysız ayrıldı.

 


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum