İzmir'de Kaçak İçki Satanlara Büyük Operasyon

İzmir Buca'da " Ölüm İçkisi " operasyonu yapıldı. Alınan ihbar sonucu harekete geçen " Gümrük Muhafaza Ekipleri, " yapılan başarılı operasyon sonucunda 5 Ton kaçak içki ele geçirilmiş oldu.

İzmir'de Kaçak İçki Satanlara Büyük Operasyon
22 Haziran 2019 - 03:13

                Buca'da alınan ihbarı değerlendiren Gümrük Muhafaza Ekipleri, Jandarma Asayişle beraber ortak bir operasyon kararı aldı. Buca'da verilen adreslere daha önce gözetlemeler yapılarak, kaçak içki üretilen depo uzaktan gözetlendi. Aradan geçen zaman sonrasında, çok başarılı bir operasyon gerçekleştirildi. Yapılan operasyonla beraber, " 5 Ton Kaçak İçki " üretilen deponun kiracısı olan Z.A. göz altına alındı. İzmir'de alkol konusunda önemli adımlar atılırken, kaçak içki olarak üretilen bazı depolara ani baskınlar yapılıyor. 5 Ton kaçak içkinin, sadece İzmir içi değil, diğer illerede gönderilmek üzere üretilmesi dikkat çekti.

                                         Turistik Yerlere Satılıyor

Deponun kiracısı olan Z.A. tarafından edinilen bilgilere göre, kaçak içkilerin yaz aylarında turustik bölgelere satış yapılması için üretildiği öğrenildi. Kaçak içkinin direkt olarak vücuda zarar vermesi, aynı zamanda kalıcı hasarlara da yol açması biliniyor. Aynı zamanda, kaçak içki yüzünden insanların ölüme kadar gittiği gözlemlenir. Buca'da büyük bir depoya kurulan kaçak içki yerinde,çoğunluğu bu işten anlayan kişilerce çalışmaların yapıldığı belirtildi. Kaçak içki konusunda, daha önceden uzman olan kişiler çok sayıda içki üretimi yaparak, İzmir ve çevresiyle beraber, Turistik bölgelere satış için planlar yapılıyor.

                                                Ciddi Bir Tehlike

Kaçak içki sadece kalıcı hasarlara neden olmaz. İleri düzeyde alınan alkol yüzünden, ölümle sonuçlanan felaketler ortaya çıkabilir. Gümrük Muhafaza birimine gelen ihbarı değerlendiren ekipler, Jandarmayla beraber ortak bir çalışma içine girmiş, operasyon için doğru zaman beklenmişti. Operasyon yapılmadan önce, depoya yönelik tüm bilgiler toplanarak, operasyon günü hiç bir sorun yaşamadan kaçak içkiler ele geçirildi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum