Bergama'da Sahte İçki Operasyonu

Bergama ilçesinde, halk sağlığına zararlı olan kaçak alkollü içkilerin satış ve sevkıyatını önlemek amacıyla Aliağa Kom Grup Amirliği Ekiplerince Bergama’da bir iş yerinde kaçak etil alkol ve anason yağı satışı yapıldığı ihbarı gelmesi üzerine belirtilen iş yerine baskın yapıldı.


Bergama'da Sahte İçki Operasyonu

Bergama'da Sahte İçki Operasyonu

İzmir Bergama'da merdiven altı bir iş yerine düzenlenen operasyonda kaçak içki yapımında kullanılan etil alkol, anason yağı ve anason aroması ele geçirildi. 

Bergama ilçesinde, halk sağlığına zararlı olan kaçak alkollü içkilerin satış ve sevkıyatını önlemek amacıyla Aliağa Kom Grup Amirliği Ekiplerince Bergama’da bir iş yerinde kaçak etil alkol ve anason yağı satışı yapıldığı ihbarı gelmesi üzerine belirtilen iş yerine baskın yapıldı. Ekiplerin yaptığı aramada ,5 litrelik plastik bidonlarda toplam 200 litre etil alkol, 45 şişe 200 mililitrelik anason yağı, 31 adet 20 mililitrelik şişelerde anason aroması, 2 kutu 1 kg'lık anason aroması, 12 kutu 250 mililitrelik anason aroması, 22 adet 20 mililitrelik şişelerde anason aroması, beyaz pet şişe içerisinde 500 mililitrelik viski aroması ele geçirildi. 
İş yeri sahibi M.Ö hakkında “5607 sayılı Kaçakçılık ile Mücadele Kanunu Muhalefet Etmek suçundan işlem yapıldı.