Dalgıç Pompa

TAKİP ET

Dalgıç Pompa


Dalgıç pompa, bir tanktan, gemiden veya başka bir kaptan sıvı çekmek veya boşaltmak veya sıvıları bir tüp veya borudan geçirmek için sıvıya daldırılan bir pompa türüdür Dalgıç pompa kullanım alanları çok farklı şekilde olduğu için modellerde de değişiklik olmaktadır.
Dalgıç Pompa Modelleri
Dalgıç pompalar birkaç farklı model olarak sunulmaktadır. En yaygın dalgıç pompa tipi, tarımsal sulama ve endüstriyel prosesler gibi çeşitli uygulamalarda su ve diğer sıvıları pompalamak için kullanılan santrifüj pompadır.
Ham petrol ve doğal gaz (hidrokarbon bazlı kimyasallar) gibi hidrokarbonları pompalamak için tasarlanmış pompalar, son derece yüksek basınçlarda sıvı pompalamak için tasarlanmış bir pervane kullanabilir. Bu uygulamalarda kullanılan pervaneler çok yüksek basınçlara dayanabilmelidir.
Dalgıç pompa modelleri, en yaygın olarak bir kuyudan veya başka bir kaynaktan yer üstü bir depolama tankına su pompalamak için kullanılır. Kuyu mevsimlik olabilir ve pompanın yılın sadece bir bölümünde çalışması gerekebilir. Bu durumda pompanın emişinin donma hattının altında olması soğuk havalarda çalışmadığı zamanlarda donmaması için önemlidir. https://desenerji.com/dalgic-pompa/ sayfasından bu konularda bilgiler alabilirsiniz.